Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Kultura / II Integracyjny Piknik Rodzinny w Kosewie

II Integracyjny Piknik Rodzinny w Kosewie

Przełom maja i czerwca to czas kiedy organizowane są uroczystości z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca – wielkie rodzinne świętowanie. 25 maja w Kosewie odbył się II Integracyjny Piknik Rodzinny dla podopiecznych Warsztatu Terapii zajęciowej oraz Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa”.

Wszystkich przybyłych gości oraz rodziny podopiecznych WTZ i wychowanków Domu Dziecka powitały organizatorki II Integracyjny Piknik Rodzinny w Kosewie – Karolina Grobla i Iwona Byczkowska, podkreślając, iż kierowane przez nie placówki na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do wspólnych spotkań, dlatego też dzień Rodzinnego Pikniku jest wspaniała okazją do poznawania się i integracji.

Zaproszenie na tę szczególną uroczystość przyjął starosta Mariusz Roga, wicestarosta Szymon Grzywiński, dyr. PCPR Danuta Szpiler, dyr. ZAZ Renata Nowinowska, sekretarz gm. Ostrowite Grażyna Tylman, członkowie Fundacji Pomocy Dzieciom „Tak Po Prostu” z Poznania z prezes Agnieszką Pantkowską, zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Na TAK” z prezes Beatą Mikołajczewską, Krzysztof Gajewski dyr. PZD Słupca, pracownicy i wychowankowie Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku, sołtys wsi Kosewo Dariusz Przybylski oraz mieszkańcy, liczne grono sponsorów i darczyńców placówek.

Czwartkowy piknik był doskonałą okazją do spotkania rodzin, do wspólnej zabawy poprzez taniec i konkurencje rekreacyjno-sportowe – jednym słowem było coś dla duch i coś dla ciała. Odbył się bieg integracyjny i marsz z kijami na 5 km. Na piknikowej scenie zaprezentowali się „znani” artyści z DdDiM w mini playback show. Wielkimi brawami nagrodzeni zostali aktorzy WTZ Kosewo za humorystyczny spektakl będący adaptacją wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Liczne, barwne stoiska zachęcały do odwiedzin – prezentowano rękodzieło krawieckie, oferowano smaczne cista, owoce i kiełbaski z grilla. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali policjanci – dzielnicowi PP w Orchowie: asp. Jacek Derengowski i st.sierż. Daniel Łagutoczkin.

Serdeczne słowa podziękowań usłyszeli zaproszeni goście, którzy niosą pomoc i wsparcie każdego dnia.

Kierownik WTZ Kosewo wyróżniła kilku swoich podopiecznych za zaangażowanie, przełamywanie własnych barier, wiarę we własne możliwości, rozwijanie zainteresowań i umiejętności podczas zajęć terapeutycznych – Piotra Świątka, Damiana Ratajewskiego i Pawła Kolasę.

Natomiast dyrektor DdDiM „Szansa” nagrodziła wychowanków, którzy szczególnie wyróżniają się zaangażowaniem w życie placówki – Dagmarę Stachowiak i Izabelę Śliwę.

Firma Job Impuls Polska ufundowała dla DdDiM „Szansa” dziesięć deskorolek.

Na zakończenie pikniku uhonorowani zostali zwycięzcy sportowo-rekreacyjnych konkurencji.