Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Aktualności / Oświata / Drużyna ZSP Zagórów w pierwszej czwórce w Wielkopolsce na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Poznaniu

20.05.2017 r. w Parku CYTADELA w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. Organizatorem Mistrzostw był Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK w Poznaniu. Na starcie stawiły się drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, przy której znajdowały się upozorowane zdarzenia i sytuacje wymagające udzielania pomocy. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Drużyna z Zagórowa uplasowała się na bardzo wysokim czwartym miejscu. Trzeba dodać, że  różnica między uczniami z Zagórowa  a drużyną zwycięską wyniosła tylko dwa punkty. Drużyna zwycięska zdobyła 203 punkty, drużyny z II i III miejsca 202 pkt a drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie 201 pkt. Punktacją pobili swoich starszych kolegów z poprzedniego roku.

Skład drużyny: Daria Wstawska, Dagmara Zamiatała, Weronika Wiatrowska, Dawid Błażejewski i Filip Woźny.

Drużynie gratulujemy.