Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Aktualności / Kultura / Podczas XVII Spotkań z Folklorem zespół MIG porwał słupecką publiczność

Podczas XVII Spotkań z Folklorem zespół MIG porwał słupecką publiczność

XVII Spotkania z Folklorem przeszły do historii, jako impreza niezwykle udana, zarówno pod względem ilości zespołów folklorystycznych biorących udział, jak również pod względem przybyłej publiczność8i, która szczególnie licznie stawiła się na koncert Gwiazdy Wieczoru - zespołu disco polo MIG.

Na przestrzeni lat gwiazdami Spotkań z Folklorem byli: Eleni, nieżyjąca już Irena Jarocka, Bayer Full, Kabaret Otto, Grupa Boys, Krzysztof Krawczyk, Sylwia Grzeszczak, Zbigniew Wodecki. Największe tłumy przyciągnęli prezentujący muzykę folk Bracia Golcowie (2010), Zespół Pectus (2014) i Kamil Bednarek z zespołem (2015).

3 maja, na słupeckim targowisku miejskim, o godz. 19 swój koncert rozpoczął zespół MIG - Grupa została założona w 2000 roku w miejscowości Pruszkowo w powiecie płońskim. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa Gwiazdowskich: Dorota, Marek, Krzysztof i Sławomir. W pierwszych latach istnienia, duży wpływ na twórczość zespołu miała współpraca z grupą Top One. Pierwsza piosenka zespołu to utwór Co ty mi dasz z 2000 roku.

Największe sukcesy zespołu to zdobycie w 2012 r. tytułu Hit Lata na Disco Hit Festival w Kobylnicy za utwór Jej Dotyk. Rok później na tym samym festiwalu zespół zajął drugą lokatę z piosenką Dziewczyna z sąsiedniej ulicy. W 2015 r. za utwór Wymarzona formacja zdobyła Pierwsze miejsce Super Premiera na Polo tv Hit Festival 2015.

Zespół znany jest też z takich kompozycji, jak Nie ma mocnych na Mariolę, Wymarzona, Miód Malina i Słodka wariatka, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie internetowym YouTube.