•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura / Udane XVII SPOTKANIA Z FOLKLOREM

         Udane XVII SPOTKANIA Z FOLKLOREM


 

Powróciła i trwa moda na folk, na wszystko co z nim związane. Oprócz elementów garderoby nawiązujących do strojów ludowych „na fali” jest również muzyka folkowa.

Władze Powiatu Słupeckiego propagują kulturę ludową, taniec ludowy, śpiew, gwarę oraz rękodzieło ludowe. Od 2000 r. Starostwo Powiatowe w Słupcy organizuje „Spotkania z Folklorem”, których inicjatorem był Eugeniusz Grzeszczak, ówczesny starosta. Wydarzenie od tego czasu ewaluowało w swej formie. Od 2010 r. współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” oraz gmina, która jest gospodarzem miejsca imprezy. Folklor odbywał się większość razy w Słupcy, ale również w Strzałkowie i Zagórowie.

Spotkania z Folklorem mają formę przeglądu zespołów ludowych tanecznych i śpiewaczych. Z terenu całej wielkopolski oraz województw ościennych przyjeżdżają do nas zespoły folkowe. Przegląd ma charakter gościnnego występu, zespoły nie są oceniane i nie konkurują z sobą.

Podczas tegorocznej – siedemnastej już edycji, na scenie zaprezentowało się 11 zespołów ludowych i śpiewaczych oraz po raz pierwszy słupeckie przedszkolaki. Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi gr. „Słoneczka”; Przedszkole Jarzębinka gr. „Wiewiórki” oraz Przedszkole Miś gr. „Krasnalki”.

Na scenie wystąpili: Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Odrodzenie” ze Słupcy, Zespół Śpiewaczy „Złota jesień” z Orchowa, Zespół Ludowy „Przedeczanki” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Przedczu, Zespół Ludowy „Kłodawiacy” wraz z Kapelą, Zespół „Powidzanie” z Powidza, Zespół „Kwiaciarki” z Sompolna, Zespół Ludowy „Złoty Wiek” ze Strzałkowa, Zespół „Dębowiacy” z Sompolna, Dziecięcy Zespół Ludowy „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Kotuni, Zespół Tańca Ludowego „Uśmiech” z Liśca Wielkiego oraz Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska” (jako niespodzianka wystąpili także tancerze tańca towarzyskiego klubu działającego przy Wrzesińskim Ośrodku Kultury)  

W trakcie trwania przeglądu na przybyłych gości czekała moc atrakcji – przede wszystkim liczne kramy z rękodziełem ludowym.

XVII Spotkania z Folklorem prowadzili: Katarzyna Rybicka i Jarosław Dębski

            Uroczystego i oficjalnego otwarcia XVII Spotkań z Folklorem dokonał starosta powiatu słupeckiego Mariusz Roga, wicestarosta Szymon Grzywiński, burmistrz miasta Słupcy Michał Pyrzyk, współorganizator spotkań a także Patron Honorowy Spotkań, prezes powiatowego Zarządu PSL; jak również Anita Kubicka prezesa Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska – współorganizatora imprezy.  


     czytan : 611