•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / Miejsko-powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 maja

         Miejsko-powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 maja


 

Tradycyjnie Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele farnym pw. św. Wawrzyńca w Słupcy, rozpoczęły się miejsko-powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 maja. Mszy św. przewodniczył słupecki dziekan ks. Tomasz Ryś. Oprawę muzyczną zapewnił Miejski Chór Kanom pod dyrekcją Tadeusza Kmiecika. Na zakończenie Mszy św. krótki patriotyczny występ zaprezentowali najmłodsi – dzieci z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy. 

Na słupecki rynek, prowadzeni przez motocyklistów WFM oraz Orkiestrę Dętą OSP Słupca z kapelmistrzem Janem Jasińskim na czele, przemaszerowali uczestnicy miejsko-powiatowych obchodów, m.in.:  Eugeniusz Grzeszczak wieloletni parlamentarzysta ziemi słupeckiej, radni miasta i powiatu słupeckiego, wójtowie i burmistrzowie oraz przewodniczący rad gmin Ziemi Słupeckiej, słupecki dziekan ks. Tomasz Ryś, reprezentanci kół kombatanckich, przedstawiciele wojska w służbie czynnej: ppłk Witold Zakrzewski z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz kpt. Martyna Fedro-Samojedny z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, przedstawiciele 17.Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza kpt. Tomasz Mazurek, por. Robert Kozioł i plut. Piotr Pikulik, kpt. Łukasz Adamiak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie; chorążowie licznie przybyłych pocztów sztandarowych, kierownicy powiatowych i miejskich jednostek organizacyjnych, dyrektorów placówek oświatowych, szefowie inspekcji i straży z Komendantami Powiatowymi Policji i Państwowej Straży Pożarnej, zuchy i harcerze, reprezentanci organizacji społecznych, politycznych, gospodarczych i oświatowych oraz mieszkańcy miasta.

Wszystkich uczestników uroczystości powitał starosta Mariusz Roga. Burmistrz Michał Pyrzyk wygłosił okolicznościowe przemówienie. 

„Radujmy się tym naszym narodowym, pięknym, trzecio majowym dniem. Szczyćmy się w zgodzie i zaufaniu naszymi barwami narodowymi. Cieszmy się naszą Konstytucją, o której uchwalenie zabiegał Stanisław Staszic, napominając szlachtę słowami „Nie uratujesz się konstytucją cząstkową, czyli, że tak rzeknę połataną. Ale uratujesz się konstytucją zupełnie nową i cały naród polski obejmującą”. Niech się święci 3 Maja!” – powiedział m.in. starosta.

Delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy Pomniku Niepodległości. W godzinach porannych władze miasta i powiatu słupeckiego złożyły także wiązanki kwiatów przy miejscach pamięci na terenie miasta. 

Orkiestra Dęta OSP Słupca dała krótki koncert, po czym odprowadzane zostały poczty sztandarowe i uroczystość zakończyła się.

O godzinie 14.oo na targowisku miejskim w Słupcy rozpoczęły się XVII Spotkania z Folklorem.


     czytan : 517