•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata / Sukces Miłosza Cybula z CKZiU w Strzałkowie podczas wielkopolskich eliminacji wojewódzkich 40. edycji OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom

         Sukces Miłosza Cybula z CKZiU w Strzałkowie podczas wielkopolskich eliminacji wojewódzkich 40. edycji OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom


 

22 kwietnia 2017 r. w Żychlinie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, ochrony przeciwpożarowej i pomocy przedmedycznej. Znaczący sukces odniósł reprezentant powiatu słupeckiego, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie – Miłosz Cybul, który zajął wysokie 5. miejsce.  

Przypomnijmy, iż podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 22 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Słupcy, wyłoniono reprezentację Powiatu Słupeckiego w skład której weszli: Dawid Orchowski – Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku, Kacper Stróżyk – Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Lądku i Miłosz Cybul – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.

Wielkopolskie eliminacje wojewódzkie XL edycji OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 22 kwietnia w Żychlinie pow. koniński. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała kadra oraz kadeci ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznania.

Uczestnicy w każdej z grup mieli godzinę na rozwiązanie test pisemnego złożonego z 40 pytań. Największy sukces odnotował Miłosz Cybul kwalifikując się do ścisłego finału, w którym musiał odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące pożarnictwa, wykonać zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyposażyć się w sprzęt ochrony dróg oddechowych i sprawdzić szczelność maski.

Ostatecznie Miłosz, uczeń klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa w CKZiU w Strzałkowie zajął 5. miejsce, na 32 uczestników w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących wszystkie powiaty województwa wielkopolskiego.  

Gratulujemy całej reprezentacji naszego powiatu.


     czytan : 539