•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Uczniowie ZSP Zagórów zwycięzcami w powiatowym etapie konkursu Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020

         Uczniowie ZSP Zagórów zwycięzcami w powiatowym etapie konkursu Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020


 

STĄD JESTEŚMY! MOJA „MAŁA OJCZYZNA” W MARZENIACH MŁODYCH WIELKOPOLAN w ramach projektu pn. Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego z tematem wiodącym „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”

W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, 21 kwietnia, odbyło się podsumowanie konkursu STĄD JESTEŚMY! MOJA „MAŁA OJCZYZNA” W MARZENIACH MŁODYCH WIELKOPOLAN w ramach projektu pn. Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego z tematem wiodącym „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”.

W etapie powiatowym zaprezentowali się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie: Kamila Dominiczak i Kinga Ratajczyk oraz Aleksandra Kaźmierczak i Roman Roguszny, z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy: Sebastian Janasiewicz i Sebastian Deręgowski oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie: Krystian Żelek i Jerzy Piersiala. Poza konkursem swoje marzenia przedstawili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy: Krzysztof Sypniewski, Artur Miętus, Sebastian Kuźniarek i Patryk Kubiak.    

Uczniowie swoje „marzenia o Wielkopolsce 2020+” prezentowali przed komisją, w składzie: starosta Mariusz Roga, Elżbieta Kordylewska kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Jastrząb i radna powiatowa Barbara Wojtkowiak. Komisja miała trudne zadanie, bowiem wszystkie prace były ciekawe i nietuzinkowe.

Starosta Mariusz Roga, po obejrzeniu prezentacji podziękował wszystkim uczniom i ich opiekunom za ogrom twórczej i kreatywnej pracy – Warte podkreślenia jest to, że macie wyobraźnię, szerokie horyzonty myślowe. I co najważniejsze, to cieszy, że myśląc o przyszłości można pewne rzeczy planować. Życzę Wam, aby te wszystkie marzenia, którym daliście upust, miały możliwość realizacji, np. poprzez pracę w organizacjach pozarządowych środowisk lokalnych, których jesteście przedstawicielami. Pokazujecie nam dzisiaj, że macie pomysł na to, jak może być lepiej, oszczędniej, efektywniej, to warto tym swoim pomysłem i przekonaniem do tego, że można wiele rzeczy usprawnić, zarazić wszystkich tych, którzy wokół nas żyją. Nie ma nic bardziej prostego niż krytykowanie i negowanie. Jednak tylko krytyką nikt jeszcze niczego nie zbudował i niczego nie ulepszył. Natomiast z działań słusznej sprawy, może czasem i błądzących, powstało wiele dobra. Dziękując Wam za udział w tym konkursie życzę, aby te wszystkie marzenia się spełniły; by w Was było więcej optymizmu niż pesymizmu; by wiara w to, że może być lepiej, dzięki Waszej pracy i staraniom się urzeczywistniła.     

Po chwili przerwy komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę – to uczniowie ZSP z Zagórowa Krystian Żelek i Jerzy Piersiala będą reprezentowali powiat słupecki podczas sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2017 r. w Poznaniu.

Gratulujemy!

 


     czytan : 981