Maj 2017

27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą

Strona główna / Aktualności / Powiat / Po ciężkiej chorbie w wieku 64 lat zmarł Karol Wyszomirski

Po ciężkiej chorbie w wieku 64 lat zmarł Karol Wyszomirski

Karol Andrzej Wyszomirski – ur. 26 lutego 1953 r. w Szamotułach; mgr biologii, absolwent UAM w Poznaniu. Przez wiele lat pracownik Wojewódzkiej i Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy (1977-90).

Po wyborach czerwcowych 1989 r. działacz Komitetu Obywatelskiego w Słupcy. W ramach prac Komitetu działał na rzecz utworzenia powiatu słupeckiego (petycja do władz). Pierwszy po odrodzeniu się samorządu w Polsce burmistrz Słupcy. Sprawował tę funkcję przez dwie kadencje (1990-1998). Jako burmistrz był animatorem współpracy gmin regionu słupeckiego – było to podstawą utworzenia Związku Gmin Regionu Słupeckiego.

Współzałożyciel NSZZ Solidarność w służbie zdrowia w Słupcy; działacz i animator struktur miejskich i powiatowych Związku; współtwórca, członek Komitetu Obywatelskiego w Słupcy. Pracownik poznańskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego.

4 grudnia 1992 r. uczestniczył w obradach Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej. Laureat Herbowej Tarczy Słupcy w 1997 r.

Uhonorowany w 2010 r. odznaką ZASŁUŻONY DLA POWIATU SŁUPECKIEGO za działanie na rzecz utworzenia powiatu słupeckiego, animator współpracy gmin w rejonie słupeckim co dało początek utworzeniu Związku Gmin Regionu Słupeckiego.

Karol Wyszomirski zmarł 21 kwietnia 2017 r.

Cześć Jego pamięci!