•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / Starosta Słupecki uhonorował st. sekc. Tomasza Rogodzińskiego

         Starosta Słupecki uhonorował st. sekc. Tomasza Rogodzińskiego


 

Starosta Słupecki wraz z Komendantem KP PSP w Słupcy uhonorowali st. sekc. Tomasza Rogodzińskiego

12 kwietnia 2017 r., w Komendzie Powiatowej PSP w Słupcy odbyła się uroczysta poranna zbiórka, podczas której słowa podziękowań od starosty Mariusza Rogi i komendanta bryg. Rafała Chmiela usłyszał st. sekc. Tomasz Rogodziński wraz ze strażakami ze swojego zastępu.

Niedawna akcja ratunkowa słupeckich strażaków relacjonowana była intensywnie przez ogólnopolskie media. Poniedziałkowy ranek i przedpołudnie 27 marca 2017 r. na zawsze pozostanie w pamięci strażackich zastępów z JRG PSP w Słupcy oraz OSP biorących udział w działaniach interwencyjnych. Specyficzna i skomplikowana akcja, podczas której st. sekc. Tomasz Rogodziński, wraz z kolegami, uratował uwięzioną na balkonie, na czwartym piętrze bloku mieszkalnego, starszą kobietę.

Starosta Mariusz Roga zwracając się do zebranych na zbiórce strażaków powiedział, m.in. – Wielu z nas, chyba jeszcze każdego dnia, doświadcza tego, że w lokalnych komentarzach wraca miniona akcja ratownicza w naszym mieście. Jest to potwierdzeniem tego, że wydarzyło się coś spektakularnego. Dziś dziękuję Wam wszystkim za to, że wykonaliście doskonale swoją pracę. To dzisiejsze spotkanie jest ważne a sprawa której dotyczy, nie koniecznie trzeba ją tonować. Profesjonalnie zachowaliście się wszyscy, choć liderem medialnego przedsięwzięcia stał się Tomek.   

Tomku, wiesz o tym dobrze, że służba strażacka jest niezwykle odpowiedzialna, jak pokazuje życie i Rota Ślubowania – też i niebezpieczna. Doceniam Twoją bezinteresowną, ofiarną postawę. Uratowałeś życie drugiemu człowiekowi, narażając własne. Twój czyn, a przede wszystkim własna ocena tych niebezpiecznych wydarzeń zasługują na najwyższe wyrazy podziwu i szacunku oraz powinna być wzorem do naśladowania.

Jestem przekonany, że każdy z Was zachowałby się tak samo w tej określonej sytuacji. To Pan Bóg czy też los, daje więcej lub mniej szans na to, żeby zrobić coś dobrego. To tylko od Was zależy ile takich szans będzie wykorzystanych w sposób właściwy. Dzięki Waszej pracy zawodowej, mobilności – my możemy czuć się bezpieczniej, spokojniej, a Wy możecie odczuwać satysfakcję z tego, że akurat znaleźliście się w miejscu i czasie, w którym być powinniście. Jestem pełen uznania dla postawy, nie chcę powiedzieć bohaterskiej, tylko realistycznej, trzeźwej oceny sytuacji – każdej jednej, kiedy trzeba zachować zimną krew, a z drugiej strony pamiętać o tym, co ślubowaliście kiedy wstępowaliście do państwowej straży pożarnej.      

To są takie społeczne podziękowania za to, że jesteście każdego dnia gotowi, nie tylko wtedy kiedy się pali, czy kiedy jest wypadek. A trzeba pamiętać, że strażak nie jest jednorazowego użytku a ma być gotowy zawsze do podejmowania nowych wyzwań, jeżeli tylko taka potrzeba zaistnieje.

Starosta złożył także strażakom życzenia na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.

            Słowa uznania pod adresem st. sekc. Tomasza Rogodzińskiego skierował także komendant bryg. Rafał Chmiel.

st. sekc. Tomasz Rogodziński, pochodzi z Ratynia w gm. Lądek. Swoją zawodową przygodę z słupecką strażą pożarną rozpoczął 10 września 2007 r. – pracuje na stanowisku ratownika.

       


     czytan : 744