Wrzesien 2017

23/9/2017
Rajd rowerowy - Rowerem po wielkopolskiej krainie

Strona główna / Aktualności / Kultura / Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie coraz bliżej

Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie coraz bliżej

3-4 czerwca br. to data, kiedy odbywać się będzie trzynasta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Głównym organizatorem tej sprawdzonej już imprezy jest Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”.

4 kwietnia, na terenie podgrodzia w Lądzie – przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej, odbyło się plenerowe spotkanie organizacyjne zainteresowanych podmiotów. Na zaproszenie starosty słupeckiego Mariusza Rogi przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Lądku, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Powiatowego Zarządu Dróg oraz firm zewnętrznych zaangażowanych w przygotowanie zaplecza techniczno-sanitarnego festiwalu.

Przygotowania do Festiwalu idą pełną parą. Jak co roku na festiwalowych gości czekać będzie moc atrakcji. Tegoroczna edycja odbywać się będzie ph. „Grody i miasta”.

Już dziś serdecznie zapraszamy do Lądu 3 i 4 czerwca, aby przenieść się do średniowiecznych czasów wśród obozu wojów, przechadzać się klasztornymi korytarzami, wysłuchać ciekawych wykładów, podziwiać wystawy fotograficzne, wziąć udział w ekspedycji nadwarciańskiej, bawić się, tańczyć, słuchać muzyki - Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie to atrakcyjne wydarzenie dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowy program niebawem.