Sierpien 2017

30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie

Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Niebieski marsz z okazji Światowego Miesiąca Autyzmu przeszedł ulicami Słupcy

Niebieski marsz z okazji Światowego Miesiąca Autyzmu przeszedł ulicami Słupcy

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski.

4 kwietnia ulicami Słupcy przeszedł marsz „niebieski”, zainicjowany przez uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy. W przemarsz włączyli się także uczniowie lokalnych szkół i przedszkolaki.

Celem marszu jest uświadamianie społeczeństwa, czym jest autyzm; docieranie z informacją o autyzmie do szerokiego grona osób; uświadamianie o potrzebie stworzenia systemu wsparcia dla osób z autyzmem na każdym etapie ich życia i rozwoju – od wczesnego dzieciństwa aż po dorosłe życie.

Uczestnicy marszu zatrzymali się przy budynku Starostwa Powiatowego w Słupcy, gdzie w niebo poleciały niebieskie balony. Z uczestnikami marszu spotkał się starosta Mariusz Roga, który w swoim krótkim wystąpieniu podkreślił, jak ważna jest edukacja w zakresie autyzmu - zaburzenia o podłożu neurologicznym, którego charakterystyczną cechą są m.in. problemy z komunikacją, niemożność wejścia w relacje i interakcje z otoczeniem. pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz propagowaniu wiedzy o tym zaburzeniu.

Podsumowaniem działań SOSW związanych z tematyką autyzmu będzie spotkanie, które odbędzie się 27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.