Maj 2017

27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą

Strona główna / Aktualności / Oświata / DZIEŃ ZAWODOWCA w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy

DZIEŃ ZAWODOWCA w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy

Gimnazjaliści stoją przed wyborem swojej dalszej drogi edukacji. Szkoły powiatu słupeckiego organizują w najbliższy weekend „drzwi otwarte” – podczas tych spotkań prezentowana będzie oferta edukacyjne szkół.

Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy, 23 marca, przygotował specjalne spotkanie dla gimnazjalistów – drugą edycję „Dnia Zawodowca”. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacji. W wydarzeniu uczestniczyła liczna grupa gimnazjalistów z: Słupcy, Kowalewa, Ostrowitego, Strzałkowa, Drążnej i Lądku.

Poprzez udział w konkursach, uczniowie mieli okazję zweryfikowania swoich wyobrażeń o kształceniu w różnych zawodach. Podczas zakończenia „Dnia Zawodowca”  gratulacje składał i dyplomy wręczał wicestarosta Szymon Grzywiński wraz z dyr. Markiem Kłanieckim i kierownikiem biura Cechu Rzemiosł Różnych w Słupcy Andrzejem Machowiakiem.

W pracowni elektrycznej pod opieką nauczyciela Krystiana Derengowskiego, gimnazjaliści zainteresowani  kształceniem w branży elektrycznej sprawdzali swoje umiejętności w zakresie łączenia układów elektronicznych.

Uczniowie zainteresowani nauką w zawodzie sprzedawcy wzięli udział w konkursie przygotowanym przez Bożenę Raczyńską, nauczyciela przedmiotów zawodowych branży handlowej. Zadanie konkursowe polegało na precyzyjnym liczeniu pieniędzy.

Dla pasjonatów informatyki, nauczyciel Szymon Nowicki przygotował ciekawe zadanie zręcznościowe polegające na montażu zestawu komputerowego.

Zainteresowani zgłębianiem wiedzy w dziedzinie motoryzacji uczestniczyli w konkursie przygotowanym przez nauczyciela Piotra Miąca. Zadanie polegało na wymianie koła ogumionego.

Z kolei uczniowie zainteresowani elektroniką samochodową, pod opieką nauczyciela Piotra Wróblewskiego, sprawdzali swoje umiejętności w zakresie łączenia elementów instalacji elektrycznej kierunkowskazów.

Dla uczniów chcących podjąć kształcenie w branży ślusarskiej, nauczyciel praktycznej nauki zawodu Antoni Mnich przygotował do wykonania zadanie: Kształtowanie peta kwadratowego.

Zafascynowani mechatroniką, pod opieką nauczyciela Przemysława Kubaszaka, sprawdzali swoje umiejętności w montażu instalacji pneumatycznej.

Pobyt w murach ZSZ był również okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną oraz uzyskania szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach kształcenia. Gimnazjaliści mieli możliwość rozmowy z Dyrekcją szkoły oraz mogli zobaczyć czego uczą się ich starsi koledzy.

Dodatkowo, uczestnicy Dnia Zawodowca obejrzeli pokazy umiejętności zawodowych uczniów w zawodzie fryzjer, pod kierunkiem Barbary Nowickiej oraz uczennic w zawodzie kucharz, pod kierunkiem Mirosławy Zimniewicz.

Uwieńczeniem tegorocznego wydarzenia było podsumowanie zmagań konkursowych (23.03).

Najlepsi z gimnazjalistów otrzymali dyplomu oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy, Cech Rzemiosł Różnych oraz ZSZ Słupca.

Źródło – ZSZ Słupca