•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   
22/11/2017
22 listopada Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo / Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego

         Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego
W dniu 28 lutego 2017 r., w Auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy odbyło się X Forum Rolnicze zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. W Forum, oprócz bardzo licznej grupy rolników udział wzięli również samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem. Forum prowadził Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Słupcy Pan Stanisław Plesiński.

  Na wstępie wszystkich przybyłych powitał Starosta Słupecki Mariusz Roga, który w swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na najważniejsze problemy nurtujące całą polska wieś.
Wśród instytucji, których przedstawiciele uczestniczyli w forum znaleźli się m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Nieruchomości Rolnych, KRUS, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią.

Każda z tych instytucji przedstawiła najistotniejsze w tym roku dla rolników zagadnienia związane z obszarem ich działalności. Były to kwestie dotyczące: uruchomienia programów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wypłat zaliczek dopłat bezpośrednich i planowanych zmianach w zasadach przyznawania płatności bezpośrednich w 2017 r., kryteriów rozstrzygania przetargów ograniczonych na dzierżawę lub sprzedaż nieruchomości z Zasobu Własności Skarbu Państwa, zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, bioasekuracji, w szczególności w gospodarstwach trudniących się hodowlą trzody chlewnej i drobiu, odnawialnych źródeł energii oraz innych ważnych dla rolników zagadnień.

Podczas Forum rolnicy mogli również zapoznać się z produktami Banków, które swoje oferty kierują do rolników i mieszkańców wsi.

Ilość przybyłych osób świadczy o tym, że tematów do dyskusji w rolnictwie nie brakuje i spotkania takie są jak najbardziej potrzebne.

     czytan : 672