•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   
22/11/2017
22 listopada Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / II Powiatowe Targi Edukacyjno- Zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie za nami

         II Powiatowe Targi Edukacyjno- Zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie za nami
1 marca 2017 roku  odbyły się II Powiatowe Targi Edukacyjno- Zawodowe. Targi zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie- placówka oświatowa prowadzona przez Powiat Słupecki.

  Wszystkich zaproszonych gości powitał osobiście dyrektor CKZiU w Strzałkowie-  Władysław Pietras.

Uroczystego otwarcia tego oświatowego wydarzenia dokonał Wicestarosta Powiatu Słupeckiego- Szymon Grzywiński, który zachęcił szczególnie uczniów do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, przygotowaną na rok szkolny 2017/2018 i poprosił o zwiedzanie przygotowanych stoisk wystawowych.

Na Targach obecni byli również: Lidia Śmidowicz- Zastępca Wójta  Gminy Strzałkowo, Elżbieta Kordylewska- Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz Agnieszka Żelek- Inspektor ds. oświaty, wojskowych  i obrony cywilnej Gminy Strzałkowo.

Targi Edukacyjno- Zawodowe zgromadziły licznie tegorocznych maturzystów i uczniów gimnazjów, którzy już wkrótce będą dokonywali wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół/ placówek oświatowych zwiedzali stoiska przygotowane przez szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słupecki, wyższe uczelnie z Poznania, Wrześni, Kalisza, Bydgoszczy, Gniezna, Konina, a także Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy, Cech Rzemiosł Różnych w Słupcy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupcy, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słupcy. Instytucje bankowe, a także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Obecni na Targach uczniowie mogli także porozmawiać z przedstawicielami lokalnych firm oraz pracownikami instytucji rynku pracy. Uczniowie mogli skorzystać z profesjonalnego doradztwa zawodowego, gdyż nie zabrakło specjalistów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  w Słupcy w tym zakresie oraz doradcy zawodowego CKZiU w Strzałkowie.

Uczniom szkół ponadgimnazjalnych zaproponowano wykład nt. „Przygotowanie się do rozmowy o pracę i przygotowanie dokumentów aplikacyjnych”, wygłoszony przez dr Magdalenę Barańską z UAM w Poznaniu.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów zwiedzających i  poszukujących dalszej  i własnej ścieżki kariery.

     czytan : 2161