•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   
22/11/2017
22 listopada Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura / Grody i Miasta XIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą

         Grody i Miasta XIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą
Przygotowania do tegorocznego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie ruszyły pełną parą. Pierwsze spotkanie w sprawie organizacji XIII edycji festiwalu odbyło się 21 lutego w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

  Coroczne edycje festiwali lądzkich z tak bogatym programem nie byłyby możliwe, gdyby nie pomoc przyjaznych osób i instytucji. W spotkaniu, które otworzył Starosta Słupecki Mariusz Roga uczestniczyli m.in. przedstawiciele Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Urzędu Gminy w Lądku,  Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie i Zespołu Parków Krajobrazowych  Woj. Wielkopolskiego.

Następnie głos zabrał Pan Michał Brzostowicz – z-ca dyrektora Muzeum Archeologicznego w Poznaniu szczegółowo omawiając najważniejsze kwestie związane z samym tematem i programem festiwalu. Uczestników spotkania zaciekawił tematem grodów i miast średniowiecznych oraz ich roli dziejowej. Następnie przedstawił stan przygotowań na dzień 21.02, gdzie ważniejszym punktem jest zarys tegorocznego programu. Jak co roku nie zabraknie wykładów popularno-naukowych, wystaw archeologicznych, prezentacji multimedialnych oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Odbiorcy naszych spotkań ze średniowieczem przyzwyczaili się także do koncertów, inscenizacji historycznych i spektakli teatralnych, a także pokazów dawnych walk i rzemiosł.

Oprócz stałych punktów programu pojawią się także nowe elementy jak „Akademia średniowieczna”, „Dom baśni” czy „Akademia muzyczna”.

Zapraszamy zatem do Lądu w pierwszy weekend czerwca, bo to niepowtarzalna okazja do spotkania z kulturą średniowiecza. Dobra zabawa, ale też nauka i skłanianie do refleksji nad przeszłością oraz jej dziedzictwem – to cele, jakie przyświecają organizatorom poszczególnych edycji lądzkiej imprezy, cieszącej się coraz większą popularnością.

     czytan : 477