•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   
22/11/2017
22 listopada Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Lekcja wiedzy o samorządzie terytorialnym

         Lekcja wiedzy o samorządzie terytorialnym
22 lutego br. w  Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego- Mariusza Rogi z uczniami stanowiącymi Zarząd Samorządów Szkolnych poszczególnych  szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Słupecki. Uczniowie przybyli na spotkanie wraz Opiekunami Samorządów Szkolnych.

  Inspiracją spotkania była propozycja udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w realizacji  projektu pn. Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego z tematem wiodącym: Marzenia Młodzieży  o Wielkopolsce 2020+, KTÓREGO INICJATOREM JEST SEJMIK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.
Ważnym elementem w projekcie jest  opracowanie przez zespoły uczniowskie pracy na temat: Stąd jesteśmy! Nasza „Mała Ojczyzna” w naszych marzeniach oraz zaprezentowanie tej pracy przed Komisją Rekrutacyjną, powołaną przez Starostę Powiatu Słupeckiego.
Zespół, który zostanie wyłoniony przez Komisję, jako ten, który przygotował najciekawszą pracę, będzie reprezentował Powiat Słupecki na posiedzeniu Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego (7.06.br.).
Podczas spotkania, które było swoistą lekcją wiedzy o samorządzie terytorialnym, Elżbieta Kordylewska- kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu zapoznała uczniów ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu powiatowego i wojewódzkiego. Zostały wyjaśnione również założenia projektu.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.  Zadawane przez uczniów pytania oraz wypowiedzi świadczą o ich dojrzałości i odpowiedzialności za podejmowane zadania i działania.

W załączeniu zamieszczamy  prezentacje przygotowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu oraz Wydział Strategii, Rozwoju, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy.pdf

pdf
     czytan : 993