Luty 2017

1/3/2017
1 marca - II Powiatowe Targi Edukacyjno-Zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie
1/3/2017
Spotkanie informacyjne o Funduszach Europejskich dla przedsiębiorców i osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą

Strona główna / Aktualności / Powiat / Podpisanie umowy na budowę drogi powiatowej nr 3030P na odcinku Wólka Orchowska-Orchowo

Jak zapowiedział wykonawca modernizacji drogi powiatowej Wólka Orchowska-Orchowo, prace budowlane rozpoczną się jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Podpisanie umowy na wykonanie tej inwestycji nastąpiło 1 lutego w gabinecie Starosty Słupeckiego.

10.01.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy miało miejsce publiczne otwarcie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr OR.272.8.2016 na: „Roboty budowlane dotyczące przebudowy drogi powiatowej nr 3030P na odcinku Wólka Orchowska-Orchowo”.

Wpłynęły 2 oferty.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert podano, że kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia wynosi 1.782.191,63 zł (brutto).

Podczas otwarcia ofert kolejno podane było: Oferta nr 1:  STRABAG Sp. z o.o. Pruszków na kwotę brutto 1.172.241,65 zł; Oferta nr 2:  Zakład Wielobranżowy „TRANS-BRUK” Marek Begier, Nekla na kwotę brutto 1.066.686,22 zł.

W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę. Drogę powiatową Wólka Orchowska-Orchowo wykona firma TRANS-BRUK z Nekli.

1 lutego podpisano z wykonawcą umowę. Stosowne dokumenty podpisali: starosta Mariusz Roga, wicestarosta Szymon Grzywiński, skarbnik powiatu Józef Wziętek oraz wykonawca Marek Begier

***

Przebudowa drogi powiatowej nr 3030P na odcinku Wólka Orchowska – Orchowo - to operacja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa płynności ruchu, komfortu jazdy, zwiększenie przepustowości drogi oraz skrócenie czasu dojazdu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orchowie.

Operacja realizowana będzie w ramach: Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Poddziałanie: Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Typ operacji: „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

Przewidywane wyniki operacji:

- przebudowa drogi powiatowej o długości 1,858 km

- budowa 2 peronów przy przystankach autobusowych

Operacja zostanie zrealizowana do końca listopada 2017 roku.