•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Marzec 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
2
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
  
   
8/4/2017
ZSM Słupca 6-8 kwietnia IV Festiwal Pianistyczny im. Apolinarego Szeluty POD PATRONATEM STAROSTY SŁUPECKIEGO


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
































Strona główna / Aktualności / Sport / XVII GALA SPORTU POWIATU SŁUPECKIEGO - SPORTOWIEC ROKU 2016 - Weronika Antczak i Klaudia Prządka

         XVII GALA SPORTU POWIATU SŁUPECKIEGO - SPORTOWIEC ROKU 2016 - Weronika Antczak i Klaudia Prządka


 

XVII GALA SPORTU POWIATU SŁUPECKIEGO

Tradycyjnie u progu nowego roku swoje święto ma powiatowy sport. 25 stycznia w sali MDK Słupca odbyła się XVII Gala Sportu Powiatu Słupeckiego, zaproszenie na którą przyjęli samorządowcy, działacze i animatorzy sportowi, zawodnicy, ich rodzice i trenerzy, sponsorzy oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Organizatorem Gali był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy.

Uroczyste spotkanie otworzył zespół Show Dance z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku. Opiekunem zespołu jest Marta Burda nauczycielka szkoły i instruktorka LA w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Słupcy.

Galę prowadził Wojciech Henke (MOS Słupca). Zgromadzonej licznie publiczności zaprezentowano filmy i zdjęcia podsumowujące sportowe działania ubiegłego roku, które odbyły się na terenie Powiatu Słupeckiego.

Starosta Mariusz Roga uroczyście powitał Ludzi Sportu Powiatu Słupeckiego. Dziękował nauczycielom, trenerom, animatorom sportowym za ich pracę z dziećmi i młodzieżą. Apelował o czystość w sporcie, w dobie międzynarodowych afer dopingowych. Gratulował młodym sportowcom sukcesów i życzył kolejnych.   

Ważnym punktem uroczystego spotkania było wręczenie nagród sportowcom. Starosta Mariusz Roga oraz wicestarosta Szymon Grzywiński uhonorowali wyróżniających się zawodników (indywidualnych sportowców oraz drużyny) statuetkami Victorii.

Wicestarosta Szymon Grzywiński - przewodniczący Komisji Nagród i Wyróżnień Sportowych podsumował prace komisji, podkreślając, iż za 2016 r. wpłynęła rekordowa ilość wniosków – 45; złożyło je 10 klubów sportowych i 9 szkół. Wnioski dotyczyły następujących dyscyplin sportu: lekka atletyka, karate, szachy, siatkowa piłka plażowa, sporty pożarnicze, motokros, piłka siatkowa, pływanie, unihokej, badminton, tenis stołowy, piłka koszykowa, jeździectwo, strzelectwo sportowe, piłka nożna. Według regulaminu nagrody finansowe mogą być przyznawane osobom lub drużynom, które osiągnęły sukcesy sportowe na arenie krajowej lub międzynarodowej. Zaznaczył także, iż w tym roku zwiększona została pula środków finansowych z 7 tysięcy złotych do 10 tysięcy zł. Nagroda dla Sportowca Roku wynosi 2 tysiące zł.

Nagrody finansowe otrzymali:

Jacek Miętkiewicz (Słupca) – Klub FRUPP CHROBRY Gniezno; III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach (500 zł)

Nikola Mrugalska (Żelazków gm. Słupca) – Klub MKS JUVENIA Puszczykowo; Wicemistrzyni Polski młodzików w Sztafecie 4x100 m (500 zł)

Agnieszka Sikorska (Słupca) – Klub ORKAN Środa Wielkopolska; Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w chodzie na 5.000 m (500 zł)

Damian Ślugaj (Wilczna gm. Słupca) – Klub MKS Nekla; Medalista Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej i Północnej w motocrossie (500 zł)

KOBIECA DRUŻYNA SPORTOWO-POŻARNICZA OSP LĄDEK GRUPA „A” OSP Lądek - Mistrzynie Polski, Reprezentantki Polski na Olimpiadę Pożarniczą CTIF   w 2017 r. (800 zł)

MĘSKA DRUŻYNA SPORTOWO-POŻARNICZA OSP LĄDEK GRUPA „A” OSP Lądek - Wicemistrzowie Polski, Reprezentanci Polski na Olimpiadę Pożarniczą CTIF w 2017 r. (800 zł)

MĘSKA DRUŻYNA SPORTOWO-POŻARNICZA OSP LĄDEK GRUPA „B” OSP Lądek - Mistrzowie Polski, Reprezentanci Polski na Olimpiadę Pożarniczą CTIF w 2017 r. (800 zł)

MĘSKA DRUŻYNA SPORTOWO-POŻARNICZA KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SŁUPCY  GRUPA „B” KP PSP Słupca - Mistrzowie Polski, -Reprezentanci Polski na Olimpiadę Pożarniczą CTIF w 2017 r. (800 zł)

Julia Król (Dolany gm. Lądek) - SŁUPECKI KLUB KARATE DO-SHOTOKAN; Drużynowa Mistrzyni Świata w karate (1000 zł)

Hubert Pokrop (Cienin Zaborny gm. Słupca) – Klub WKS GRUNWALD Poznań; Wicemistrz Polski w Biegu na 3.000 m z przeszkodami (1000 zł)

SPORTOWIEC ROKU 2016 - Weronika Antczak i Klaudia Prządka (Kotunia gm. Słupca i Środa Wlkp.) DRUŻYNA PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ MKS MOS Słupca; Mistrzynie Polski Kadetek i Juniorek oraz Mistrzynie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2000 zł)


LISTA   SPORTOWCÓW  WYRÓŻNIONYCH

STATUETKAMI VICTORII

ZA   OSIĄGNIĘCIA   W   2016  ROKU

 

Lp.

 

Imię i nazwisko,

drużyna

 

Klub/ Szkoła

 

 

 

Osiągnięcia

1.      

 

Dawid Balcerzak

 

Stella Niechan Gniezno

Zam. w Słupcy

 

 

Drużynowy Mistrz Wielkopolski Juniorów w Tenisie Stołowym

 

2.      

 

Kacper Feist

 

Gimnazjum

w Ostrowitem

 

 

Mistrz Wielkopolski  Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych

 

3.      

 

Natalia Gronowska

 

Gimnazjum

w Drążnej

 

X miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjów

w biegu na 600 metrów

 

4.      

 

Zuzanna Hierowska

 

Medyk Konin

Zam. w Strzałkowie

 

 Zawodniczka Kadry Wojewódzkiej  do lat 16 w Piłce Nożnej

 

5.      

 

Martyna Myślicka

 

 

Medyk Konin

Zam. w Skokumiu

 

 

Zawodniczka Kadry Wojewódzkiej  do lat 16 w Piłce Nożnej

 

6.      

 

Jerzy Orchowski

 

 

Komenda Powiatowa PSP

w Słupcy

 

 

Mistrz Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym

 

7.      

 

Agata Suszka

 

 

Klub Jeździecki

 w Mieczownicy

 

II miejsce na Ogólnopolskich Zawodach Konnych

 w Mieczownicy

 

8.      

 

Katarzyna Szkudlarek

 

 

 

MKS MOS Słupca

 

uczestniczka Mistrzostw Polski

 w Tenisie Stołowym Kadetek

 

9.      

 

Karolina Synowiec

 

SP w Strzałkowie

 

VI miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Pływaniu stylem klasycznym

 

10.                        

 

Maciej Urbaniak

 

UKS Kopernik Słupca

 

 

uczestnik Mistrzostw Polski

w Badmintonie Młodzików

 

11.                        

 

Jakub Wiśniewski

 

 

UKS Kopernik Słupca

 

 

uczestnik Mistrzostw Polski

w Badmintonie Młodzików Młodszych

 

12.                        

 

Drużyna Minisiatkówki

 

UKS MOS Czarni Ostrowite

(Kacper Ratajewski, Jakub Kaczmarek, Jakub Banaszewski, Łukasz Król, Adam Markiewcz, Damian Winkler

 

 

VI miejsce w Finale Wojewódzkim

 

13.                        

 

Drużyna Badmintona Dziewcząt

 

ZSE Słupca

(Katarzyna Zysk, Wiktoria Dudek, Natalia Blejwas

 

 

IV i V miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych

 

14.                        

 

Drużyna Badmintona Chłopców

 

SP 3 Słupca

(Jakub Wiśniewski, Wiktor Dobrowolski)

 

 

Mistrzowie Województwa

Szkół Podstawowych

 

15.                        

 

Drużyna Badmintona Chłopców

 

LO Słupca

(Jonasz Ansion, Marcel Kędziora, Robert Zatylny, Wojciech Dranikowski

 

 

Mistrzowie Województwa  Szkół Ponadgimnazjalnych

 

 

 

16.                        

 

Drużyna Tenisa Stołowego Chłopców

 

LO Słupca

(Dawid Balcerzak, Dawid Białecki, Łukasz Piguła)

 

 

III miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych

 

 

17.                        

 

Drużyna Minikoszykówki Chłopców

 

 

SP 3 Słupca

 

 

V miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Podstawowych

 

18.                        

 

Drużyna Tenisa Stołowego Chłopców

 

SP 3 Słupca

(Kacper Filipowski, Szymon Molski)

 

 

finaliści Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych

 

19.                        

 

Drużyna Unihokeja Chłopców

 

 

Zespół Szkół Zawodowych        w Słupcy

 

 

V miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych

 

20.                        

 

Drużyna Dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

 

SP w Strzałkowie

(Michalina Dyncer, Karolina Synowiec, Julia Pawela, Patrycja Miazga, Hanna Synowiec, Julia Jaszczyszyn, Weronika Śniegowska, Hanna Pikos, Marta Kasprzyk

 

 

VIII miejsce

w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych

21.                        

 

Drużyna Chłopców

W Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

SP w Strzałkowie

(Erwin Kasprowicz, Franciszek Dąbrowski, Zbigniew Owczarzak, Igor Sulkowski, Jakub Plewczyński, Mateusz Wawrzyniak, Kamil Górecki, Eryk Gracjalny, Mateusz Węgrzyn, Mikołaj Płocharski)

 

 

V miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Podstawowych

 

22.                        

 

Drużyna Chłopców

W Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

Gimnazjum w Ostrowitem

(Kacper Feist, Filip Biernasiak, Adrian Braciszewski, Hubert Liczbiśńki, Tobiasz Ostrowski, Łukasz Bąkowski, Łukasz Gąsiorowski, Maksymilian Szulc, Wiktor Winkler, Sebastian Kurek, Jakub Waliszewski)

 

 

V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjów

 

 

23.                        

 

Drużyna Piłki Nożnej

 

 

SSP Cienin Zaborny

 

Mistrzowie Okręgu Konińskiego w Piłce Nożnej Młodzików Starszych

 

 

 

 


     czytan : 684