Kwiecień 2017

3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Strona główna / Aktualności / Sport / Powiat Słupecki będzie współfinansował program Szkolny Klub Sportowy

Powiat Słupecki będzie współfinansował program Szkolny Klub Sportowy

Powiat Słupecki będzie współfinansował udział uczniów szkół i placówek oświatowych, dla których jest organem prowadzącym, w zajęciach sportowych w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Ze szkół prowadzonych przez Powiat Słupecki w zajęciach sportowych weźmie udział ok. 125 chętnych uczniów. Zajęcia będą prowadzone w 8. grupach w 5. szkołach (po 2. grupy w LO w Słupcy, ZSZ w Słupcy, ZSP w Zagórowie, po 1. grupie w CKZiU  w Strzałkowie i ZSE w Słupcy).

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w dwóch edycjach: wiosennej (10.01- 30.06.2017 r.) i jesiennej (1.09 -15.12.2017 r.) systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70. jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.

Program Szkolny Klub Sportowy jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Celem programu:

– stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

-poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

-promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

-zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

-stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;

-tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

-optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

-promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

-wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Zadania programu:

Program Szkolny Klub Sportowy jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Koordynatorem programu na terenie województwa wielkopolskiego jest Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”.

Wszystkim uczniom życzymy przyjemności z realizacji dodatkowych zajęć sportowych!