Czerwiec 2017

XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie

Strona główna / Aktualności / Kultura / Finał XII edycji Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej English Singing

Finał XII edycji Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej English Singing

Już po raz XII na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy odbył się Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „English Singing”, nad którym patronat objęli i nagrody ufundowali: wójt Gminy Słupca Grażyna Kazus, burmistrz Michał Pyrzyk oraz starosta Mariusz Roga. Podczas festiwalu zaprezentowało się 20 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Adrianna Nowa (SP Koszuty), w kategorii gimnazjum – Amelia Kłaniecka (Słupca), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Paulina Ławniczak (ZSE Słupca) z zespołem.

Przypomnijmy, iż organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Słupcy, który pod koniec ubiegłego roku, 9 grudnia, przeprowadził eliminacje, w wyniku których do finałowego konkursu zakwalifikowano najlepszych z najlepszych.

Festiwalowym prezentacjom przysłuchiwało się sprawdzone już jury, w składzie: dr Bartosz Wolski wykładowca języka angielskiego Wydziału Filologicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie; Robert Witowski muzyk – gitarzysta oraz Piotr Górny MDK Słupca.

Jurorzy podsumowując festiwal podkreślili, iż z każdym rokiem poziom artystycznych wykonań rośnie, przez co tez jurorzy nie mają łatwego zadania. Nie mniej jednka werdykt został ustalony i tak:

Kategoria – szkoły podstawowe: 1m. – Nagroda Wójt Gminy Słupca Adrianna Nowak – „7 Years” (SP Koszuty); 2m. Kacper Urbaniak – „One Call Away” (MDK Słupca), 3m. Lena Witkowska – „Our Time Has Come” (CK Muzyk Słupca); wyróżnienia otrzymali: Dominika Grzelczak – „Try Everything” (GOK Lądek), Martyna Tomaszewska – Wildside” (SP Ostrowite), Maria Miler – „You Raise Me Up”(CK Muzyk Słupca).

Kategoria – gimnazjum: 1m. – Nagroda Burmistrza Miasta Słupca Amelia Kłaniecka – „And I Am Telling You” (Słupca), 2m. Aleksandra Sobieraj – „In The Arms Of The Angel” (MDK Słupca), 3m. Mateusz Otlewski – „Let Me Love You” (MDK Słupca); wyróżnienia otrzymali: Roksana Chojnacka – „Wrinting`s On The Wall” (Drążna), Martyna Fajkowska – „Crazy In Love” (Yamaha Słupca), Aleksandra Malewicz – „Sway” (Lądek), Aleksandra Bąkowska – „Stay” (Drążna),  Weronika Radniecka – „Man In The Mirror” (Zagórów), Julia Krzosek – „Cups” (Ostrowite).

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne: 1m. – Nagroda Starosty Powiatu Słupeckiego Paulina Ławniczak – „She Wolf” (ZSE Słupca), 2m. Alicja Wysocka, Wiktor Nowak – Read All About It” (LO Słupca), 3m. Kamila Sokołowska – „Halo” (ZSE Słupca); wyróżnienia otrzymali: Kamila Antkowiak – „Can`t Help Falling In Love” LO Słupca), Wiktoria Pijacka – „The House Of The Rising Sun” (Yamaha Słupca).

GRATULUJEMY!