•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Julia Chwacińska - pierwszym dzieckiem urodzonym w Powiecie Słupeckim

         Julia Chwacińska - pierwszym dzieckiem urodzonym w Powiecie Słupeckim


 

Julia Chwacińska jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2017 r. w słupeckim szpitalu. Julia przyszła na świat 1 stycznia o godz. 03.55 (waga 3060g, wzrost 52 cm). Jest córką Moniki Mrówczyńskiej z Budzisławia Górnego gm. Kleczew pow. koniński i Karola Chwacińskiego z Orchowa pow. słupecki.  

2 stycznia maleństwo i jego mamę, w szpitalu, odwiedził starosta Mariusz Roga oraz dyr. SP ZOZ Iwona Wiśniewska. – Ja już po raz jedenasty odwiedzam nowonarodzonego obywatela Powiatu Słupeckiego. Myślę, że jest to taki bardzo sympatyczny zwyczaj. Komu, jak komu, ale to właśnie nam powinno zależeć, aby dzieci rodziły się właśnie w słupeckim szpitalu, żebyśmy mieli kogo kształcić w naszych placówkach oświatowych i wreszcie, aby miał kto pracować na nasze świadczenia emerytalne. Wszystkie pokolenia mieszkańców naszego powiatu traktujemy z należytą powagą i estymą, i bardzo cieszymy się, że ta tradycja trwa. Dziewczynka, która przyszła na świat w naszym szpitalu nie jest wprawdzie mieszkanką naszego powiatu, ale w nie takich kategoriach należy rozpatrywać. Ważne jest to, co już powiedziała Pani Dyrektor – kobiety świadomie wybierają słupecki szpital na miejsce narodzin swoich dzieci. Drzwi naszego szpitala, nie tylko oddziału położniczo-noworodkowego są otwarte dla wszystkich, którzy pomocy szpitalnej potrzebują. – mówił starosta Mariusz Roga, który maleństwu wręczył pluszowego misia, a mamie bukiet kwiatów wraz listem gratulacyjnym.

Dyrektor Wiśniewska dodała, że w minionym roku urodziło się w słupeckim szpitalu więcej dzieci niż w 2015 – Rok 2016 przyniósł nam więcej urodzeń – było to 642 noworodków. Są to mamy przyjeżdżające nie tylko z terenu naszego powiatu, ale także i powiatów ościennych. Muszę podkreślić, iż rzeczywiście pacjentki są bardzo zadowolone z obsługi i opieki w naszym szpitalu, zarówno opieki medycznej lekarzy jak i położnych. Chce też dodać, iż okazało się, że plebiscycie Głosu Wielkopolskiego nasza położna, oddziałowa – Barbara Samsonowska zajęła 5. miejsce w Wielkopolsce.  

Gratulacje dla szczęśliwych Rodziców i najlepsze życzenia dla małej Julki!     


     czytan : 1064