•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   
22/11/2017
22 listopada Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Wycieczka kulturoznawcza do Berlina

         Wycieczka kulturoznawcza do Berlina
W ramach współpracy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu 16. grudnia 2016 r. zorganizowana została wycieczka kulturoznawcza do Berlina.


  W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.
Pierwszym celem podróży było Niemieckie Muzeum Techniki w Berlinie, założone w 1983 roku. Młodzież miała możliwość zapoznania się z licznymi zbiorami i ekspozycjami dotyczącymi techniki komunikacji, produkcji, energii, transportu, żeglugi wodnej i powietrznej. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła wystawa stała pt. „Człowiek w ruch – podróż samochodem & in”, prezentująca powozy, rowery, motocykle i samochody  z różnych epok. Science Center Spectrum to kolejne miejsce, gdzie interaktywne stacje medialne stwarzają możliwość pogłębienia wiedzy na temat prezentowanych zagadnień. Niemieckie Muzeum Techniki w Berlinie to skarbnica wiedzy i przeżyć dla dużych i małych.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najsłynniejszych zabytków Niemiec per pedes. Tym samym młodzież poznała historię Bramy Brandenburskiej, Uniwersytetu Humboldta, Niemieckiej Opery Narodowej, Katedry św. Jadwigi, Pałacu Republiki, Czerwonego Ratusza oraz Reichstagu.
Spacer po wyspie muzeów, po najsłynniejszych ulicach i placach Berlina to również możliwość poznania kultury, zwyczajów i obyczajów bożonarodzeniowych naszego Sąsiada. Kontaktu z żywym językiem niemieckim to także sposób sprawdzenia swoich umiejętności językowych w komunikowaniu się ze słuchaczem, czemu młodzież dzielnie stawiała czoła.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele w/w szkół: Dariusz Woźniak, Arleta Szustakiewicz, Ewelina Danielewicz i Sylwia Zawrot.
Historię państwa naszego Sąsiada przybliżył nam świetny przewodnik i również wieloletni nauczyciel- p. Andrzej Stencel.

     czytan : 898