Sierpien 2017

30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego

Strona główna / Aktualności / Oświata / Spotkanie Starosty z uczniami uhonorowanymi stypendium Prezesa Rady Ministrów

Spotkanie Starosty z uczniami uhonorowanymi stypendium Prezesa Rady Ministrów

W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego, 13 grudnia, odbyło się spotkanie Starosty z uczniami uhonorowanymi stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste, kameralne spotkanie przygotował Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki z kierownik Elżbietą Kordylewską na czele. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Słupecki jest organem prowadzącym.

Przypomnijmy, iż 30 listopada w Poznaniu, odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. W roku szkolnym 2016/2017 Prezes Rady Ministrów przyznał 308 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego, w tym dla szóstki uczniów z terenu naszego powiatu.

Tradycją stało się, że w okresie przedświątecznym starosta spotyka się ze stypendystami, aby pogratulować im osiągania tak dobrych wyników w nauce.

Na uroczyste spotkanie przybyli: Karolina Chyża kl. IV ZSP Zagórów – Technikum; Marta Kruszyna kl. III ZSP Zagórów – Liceum Ogólnokształcące; Ksenia Kamińska kl. III CKZiU Strzałkowo – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych; Małgorzata Kobylarek kl. III ZSE Słupca – Technikum; Konrad Strzelczyk – kl. IV ZSZ Słupca – Technikum; Olga Halaba kl. II LO Słupca oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół.

Starosta Mariusz Roga zanim wręczył uczniom listy gratulacyjne za osiągnięte przez nich wysokie wyniki w nauce, skierował do uczniów słowa uznania i gratulacji, przypominając także datę 13 grudnia – 35. rocznicę wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego – Takie spotkanie to już swego rodzaju tradycja. Bardzo lubimy spotykać z tymi, którzy są ponad przeciętni, którym się trochę więcej chce, a jeszcze więcej udaje. Jestem przekonany, że za kilkanaście lat się dowiemy, przeczytamy o tym, jakie odnosicie sukcesy, jakie piastujecie funkcje, godności, czy stanowiska – i to będzie dla nas bardzo miłe. (...) Chcemy, abyście się kształcili, dlatego też zależy nam na tym, aby stworzyć dla Was jak najlepsze warunki do tego. Abyście mieli start z wysokiego pułapu, by wybory przez Was dokonywane były wyłącznie trafne.

Istotne jest też to, aby w każdym środowisku, w każdej szkole, klasie był ktoś kto daje dobry przykład - Lider, który nie wstydzi się tego, że dłużej siedzi nad książką, bo to przecież tylko pozytywne są cechy. Cieszy fakt, że Wasza świadomość i podejście do obowiązków szkolnych jest tak właściwe i poważne. Trzeba podkreślić, iż jesteście pierwszymi spośród równych. Każdy przecież ma takie samo prawo i możliwości, żeby być najlepszym, a stało się to Waszym udziałem, dlatego raz jeszcze bardzo serdecznie gratuluję. Cieszę się, że jesteście reprezentantami wszystkich naszych szkół.

Te nasze spotkania rokrocznie odbywają się już w świątecznym klimacie, dlatego też pozwólcie, że złożę Wam i Waszym bliskim najlepsze życzenia – Święta to czas kiedy stajemy się dla siebie milsi, lepsi, bardziej życzliwi. Staramy się wyhamować codzienne sprawy, dokonać refleksji nad tym co było i poplanować to co będzie, pobyć wśród tych, z którymi chcemy spędzać czas. Nam jest niezmiernie miło z Wami się spotkać. Życzę, aby ten nadchodzący czas był czasem wytchnienia, radości i spokoju. Abyśmy już nigdy nie przeżywali tak niepotrzebnych doświadczeń jak te sprzed 35 lat. Ważna jest miłość i jedność.

W imieniu wyróżnionych uczniów podziękowania wyraziła Olga Halaba z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

Oprócz uroczystego spotkania połączonego z wręczeniem listów gratulacyjnych, dla najlepszych uczniów przygotowano także artystyczną niespodziankę – w środę, (14 grudnia) stypendyści wybrali się do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Dziadek do orzechów i Król Myszy”.