Sierpien 2017

30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego

Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo / Obchody Światowego Dnia AIDS

Obchody Światowego Dnia AIDS

2  grudnia, w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy zorganizował Obchody Światowego dnia AIDS pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Słupeckiego. W obchodach  uczestniczyli: Zygmunta Jasiński (PPIS w Słupcy), Maria Żarnecka (Dyrektor Gimnazjum w Słupcy),  Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Magdalena Kosmalska – Zauer (Urząd Miasta w Słupcy), uczestnicy XVI Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pod tytułem „Krótki film o HIV”, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na plakat „Bądźmy zdrowi” oraz nauczyciele i młodzież z Gimnazjum, LO i ZSE w Słupcy.

Uroczystość otworzył Zygmunt Jasiński – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy. Obchody Światowego Dnia AIDS były doskonałą okazją do podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS prowadzonych przez Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy, którego dokonała Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej  i promocji zdrowia PSSE. Działania, które zaplanowano i zrealizowano to m.in: akcja „Bezpieczne Walentynki” w ZSP w Zagórowie, szkolenie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV”, Kampania KC ds. AIDS „COŚ was łączy? Zrób test na HIV”, przeprowadzenie etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt. „Krótki film o HIV” oraz organizacja XVI Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS.

Podczas uroczystego spotkania zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt „Krótki film o HIV”

I miejsce – Agata Roszak i Wiktoria Burda – Gimnazjum w Drążnej

II miejsce –  Beata Tuczyńska i Aleksandra Widerowska – Gimnazjum w Słupcy

III miejsce – Aleksandra Stawska, Zuzanna Klepacz i Aleksandra Malewicz – Gimnazjum w Lądku

Nagrody otrzymali również laureaci  XVI  Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS:

Szkoły gimnazjalne

I miejsce – DOMINIKA PURUL – Drążna

II miejsce – KAMILA GAJDZIŃSKA-Strzałkowo

III miejsce – ALEKSANDRA STAWSKA – Lądek

I wyróżnienie – MAŁGORZATA BAŚKIEWICZ - Kowalewo

II wyróżnienie – JULIA WYPYCHOWSKA - Trąbczyn

III wyróżnienie – MARTA CZAJKOWSKA - Kowalewo

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce – DARIA WSTAWSKA – ZSP Zagórów

II miejsce – PAULINA KOWALSKA – LO Słupca

III miejsce – ANTONINA ŚWIERKOWSKA – LO Słupca

Nagrody dla młodzieży ufundowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Słupca, Urząd Gminy Orchowo, Urząd Gminy Lądek, GOPS w Ostrowitem, Wytwórnia Materiałów Betonowych w Giewartowskich Holendrach, Firma Jaguar w Słupcy, Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego w Słupcy, Fabryka Mebli Ceglewski, PSSE  w Słupcy.

Wręczono również nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem „Bądźmy zdrowi” zorganizowanego w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” przez WSSE w Poznaniu:

I miejsce – Patrycja Osińska – Niepubliczne Gimnazjum w Bielsku

II miejsce – Weronika Woźniak – Gimnazjum SOSW w Słupcy

III miejsce – Małgorzata Baśkiewicz – Gimnazjum w Kowalewie Opactwie.

Wyróżnienia: Emilia Czerniak (Gimnazjum Słupca),   Gabriel Wiśny (Gimnazjum Drążna),  Patrycja Milczarek (Gimnazjum Strzałkowo), Nikola Pajdała (Gimnazjum Powidz), Mateusz Wiatrowski (Gimnazjum Ostrowite), Katarzyna   Dzidek (Gimnazjum Zagórów)

Obchody Światowego Dnia AIDS zakończyły się przedstawieniem teatralnym pt. „Twoje zdrowie w Twoich rękach” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy pod kierunkiem pani Ewy Kisteli, Marii Brzezińskiej i Krzysztofa Dropa.