Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Aktualności / Oświata / Uczniowie szkół z terenu powiatu słupeckiego wyróżnieni Stypendiami Prezesa Rady Ministrów

W Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego w Poznaniu, 30 listopada, odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości był Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Uroczystość uświetnili wspaniałymi występami uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium wypłacane jest ze środków budżetu państwa.

W roku szkolnym 2016/2017 Prezes Rady Ministrów przyznał 308 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego.

Znakomitych wyników pogratulowali najlepszym wielkopolskim uczniom Wojewoda Wielkopolski, oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

Z terenu powiatu słupeckiego stypendia otrzymali następujący uczniowie:

ZSP Zagórów – Technikum – Karolina Chyża kl. IV

CKZiU Strzałkowo – Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Ksenia Kamińska kl. III

ZSE Słupca – Technikum – Małgorzata Kobylarek kl. III

ZSP Zagórów – Liceum Ogólnokształcące – Marta Kruszyna kl. III