Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Aktualności / Oświata / Liceum Ogólnokształcące w Słupcy wyróżnione w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku

Nauczyciele z całego województwa wzięli udział w wielkopolskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w piątek (21.10) w poznańskiej Akademii Muzycznej Auli Nova.

Wielkopolską szkołą roku zostało Gimnazjum nr 1 w Luboniu, w nauczycielem roku – Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. To wyniki pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dobry nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje - mówiła Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego (cytując filozofa Jana Legowicza) tuż przed wręczeniem nagród i wyróżnień. Jak stwierdziła właśnie takich nauczycieli mamy w Wielkopolsce. O tym, ilu ich jest świadczy liczba przyznanych odznaczeń.

Odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego trafiły na ręce dyrektorów: Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 Kościanie, I LO w Krotoszynie i Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Poznaniu.

Wyróżniono 20 wielkopolskich szkół i 16 nauczycieli. W gronie nominowanych do tytułu „Wielkopolskiego nauczyciela roku” znalazło się pięć osób, a „Wielkopolskiej szkoły roku” pięć placówek. Zdecydowano, że statuetka trafi do gimnazjum z powiatu poznańskiego i dyrektora szkoły z powiatu kaliskiego.

Wśród wyróżnionych szkół znalazło się także Liceum Ogólnokształcące im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy. Nagrodę odebrał dyr. Tadeusz Raczkowski.

Celem konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Nagrodzono też nauczycieli, którzy w swojej pracy: kierują się entuzjazmem i pasją; rozwijają w dzieciach i młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego; pielęgnują patriotyzm regionalny; wspierają rozwój talentów i zainteresowań; cieszą się autorytetem oraz posiadają szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Do wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament – symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Nauczyciele i szkoły otrzymały też nagrody finansowe.

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a/nagrodzili-wielkopolska-szkole-i-nauczyciela-roku,10768912/