Czerwiec 2017

XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie

Strona główna / Aktualności / Oświata / Święto Edukacji w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy

Święto Edukacji w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, 13 października, społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy przygotowała doroczną uroczystość poświęconą właśnie nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Zaproszenie na to szczególne wydarzenie przyjął starosta Mariusz Roga, przewodniczący Rady Rodziców Bogdan Kowalski oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Dyrektor LO Słupca Tadeusz Raczkowski złożył najlepsze życzenia wszystkim tym, którzy trudzą się na rzecz edukacji. - Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko polskiej szkoły, to święto wszystkich, którzy pracują w oświacie – nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, pracownicy innych instytucji, władze samorządowe, no i oczywiście jest to święto wszystkich uczniów. W zasadzie jest to święto wszystkich Polaków, bo przecież każdy kiedyś coś wspólnego ze szkołą miał lub będzie miał. Popularnie to święto nazywane jest Dniem Nauczyciela. Z cała pewnością szczególna rola w edukacji przypada właśnie nauczycielom. Szanowni Państwo! Mam przyjemność złożyć Wam najlepsze życzenia z okazji naszego święta. Z całego serca dziękuje za codzienne nauczanie i wychowanie naszych uczniów. Zwracam się także do tych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy czas wysiłku zawodowego mają już za sobą. Dziękuję Wam za obecność, bo ona jest najlepszym świadectwem, ze cały czas czujecie się nauczycielami i pracownikami naszej szkoły. (…)

Dyrektor Raczkowski złożył też szczególne podziękowania pod adresem organu prowadzącego. Zwracając się do starosty Mariusza Rogi powiedział m.in. – Dziękuję za pomoc szkole i serdeczne jej wsparcie. W imieniu społeczności szkolnej dziękuje osobiście Panu Staroście za odważną decyzję dotyczącą utworzenia w naszej szkole czterech oddziałów klas pierwszych, co powoduje, że warunki nauczania zapewniają wysoką jakość edukacji. Takie decyzje są trudne. Samorządy – Droga Młodzieży – nie są dostatecznie zasilane finansowo. Dziękujemy Panie Starosto!

Dzień Edukacji był doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się w pracy nauczycieli i pracowników Nagrodą Dyrektora, którą otrzymali: Joanna Sobutka, Aleksandra Nowak, Renata Bartczak, Władysław Radliński oraz Lidia Bartkowiak – księgowa, Justyna Szynfeld – sekretarz szkoły, Beata Korzeniewska i Bogusława Jabłońska.

Ponadto Wielkopolski Kurator Oświaty w uznaniu dobrej pracy szkoły i pedagogów uhonorował nagrodą za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nauczycieli: Marzenę Bartosik i Jolantę Bartkowiak.

Najlepszym uczniom wręczono stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce; otrzymali je: Małgorzata Wawrzon, Martyna Pietrowicz, Julia Tylman, Adrianna Kabacińska, Maria Deręgowska i Maciej Michalczyk.

Najlepsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył także starosta Mariusz Roga.

Na zakończenie uczniowie przygotowali dla nauczycieli artystyczny Koncert Życzeń.