•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego / 2016

         2016


 
 

Agnieszka Pantkowska – współzałożycielka, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Tak po prostu”. Urodzona w 1963 r. w Poznaniu, mieszkanka Murowanej Gośliny. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Leopolda II – najwyższe odznaczenie przyznawane obcokrajowcom, nadawane przez Króla Zjednoczonego Królestwa Belgii).

                  

  Cech Rzemiosł Różnych w Słupcy po przerwie spowodowanej zawieruchą wojenną został reaktywowany 1 maja 1956 r. skupiając wówczas 272 zakłady rzemieślnicze z terenu powiatu. Zaistniał zatem niemal od początku utworzonego powiatu słupeckiego. Od samego początku Cech wpisał się z życie powiatu. Zrzeszając stale rosnące grono aktywnych rzemieślników, cele i zadania statutowe wypełniał na wielu płaszczyznach.
 

Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoczątki muzealnictwa archeologicznego na terenie Poznania sięgają XIX wieku. W 2007 roku placówka obchodziła uroczyście 150-lecie swojej działalności. Muzeum Archeologiczne w Poznaniu obok swojej szerokiej działalności w kraju i zagranicą, docenianej licznymi nagrodami i wyróżnieniami, od lat intensywnie współpracuje z Powiatem Słupecki. Efekty wieloletniej  współpracy, a przede wszystkim społecznego zaangażowania pracowników Muzeum widać podczas Ogólnopolskich Festiwali Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą.

 

Klub Jeździecki w Zagórowie – rozpoczął swoją działalność w 2000 r. Przez 16 lat tworzy oraz organizuje imprezy kulturalno-sportowe o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Dio największych sukcesów klubu zaliczyć należy: zorganizowanie trzech ogólnopolskich zawodów konnych; piętnastu zawodów konnych w skokach przez przeszkody; zorganizowanie Mistrzostw Wielkopolski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów. Ponadto władze Klubu organizują szkolenia oraz trenują zawodników, którzy wielokrotnie wygrywali konkursy grand prix na zawodach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych.

 

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich KANWA w Orchowie – powstało w 1946 r., liczyło wówczas 30 członkiń. Pierwszą przewodniczącą KGW była Stanisława Brzewińska. Pod jej przewodnictwem została podjęta praca wśród kobiet na wsi. Zadaniem Koła było podniesienie; poziomu gospodarczego i kulturalnego w środowisku wiejskim.

 

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy - Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy powstał 1 stycznia 1976 r. w ramach Oddziału WiK, Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie. Na początku lat 80-tych Oddział Wodociągów i Kanalizacji przekształcony został w samodzielne Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie z zakładami w czterech miastach województwa. 1 października 1991 r. powstał Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w  Słupcy, który jako zakład budżetowy nie korzysta z dotacji budżetu miejskiego na bieżącą działalność.