•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Sport / Wielki sukces LĄDKOWSKICH Strażaków na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTIF

         Wielki sukces LĄDKOWSKICH Strażaków na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTIF


 

16-18 września 2016 r. w Polanicy Zdrój woj. dolnośląskie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze wg  regulaminu CTIF. Były to jednocześnie kwalifikacje dla polskich zespołów na Olimpiadę Pożarniczą CTIF. W zawodach uczestniczyło 60 najlepszych drużyn (w tym 23 kobiece), zwycięzców zawodów wojewódzkich.

Przypomnijmy, że prawo startu w tych zawodach wywalczyły 4 drużyny OSP Lądek, po dwie kobiet i mężczyzn.
Po rozegraniu dwóch konkurencji w sztafecie pożarniczych i ćwiczeniu bojowym lądkowiacy wywalczyli dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Najlepszymi w kraju okazały się lądkowskie drużyny z punktami preferencyjnymi za wiek (wszyscy zawodnicy w drużynie muszą mieć co najmniej 30 lat) czyli kobieca i męska drużyna.

Mistrzyniami Polski w kategorii kobiet gr. B zostały; Halina Miętkiewicz, Małgorzata Ciesiółka, Olga Warczygłowa, Karolina Rewers, Monika Parus-Orchowska, Anna Zawal, Wioleta Woźna, Justyna Miętkiewicz, Teresa Wrzesińska i Elżbieta Perlińska. Natomiast Mistrzowie Polski w kategorii mężczyzn to; Marian Szygenda, Włodzimierz Frankiewicz, Zbigniew Grzybowski, Arkadiusz Ciesiółka, Jerzy Orchowski, Adam Szygenda, Bogusław Wrzesiński, Aleksy Rdesiński, Bartosz Wrzesiński i Eugeniusz Wrzesiński.

Wicemistrzowie Polski w kategorii kobiet w gr. A to: Weronika Szkudlarek, Sylwia Frątczak, Magdalena Augustyniak, Natalia Zaparta, Klaudia Rachubińska, Michalina Warzychowska, Julia Król, Emilia Król i Agata Kaczorkiewicz.

Skład wicemistrzów Polski przedstawia się następująco; Maksymilian Wrzesiński, Sebastian Woźniak, Rafał Matuszak, Mateusz Matuszak, Mariusz Juszczak, Krzysztof Baczyński, Dariusz Majewski, Maciej Patrzykąt, Aleksander Muszyński i Artur Zaradniak.

Powrót do Lądku odbył się w asyście samochodów strażackich na sygnałach oraz ryku syreny na lądkowskim rynku. Osobistego powitania dokonał Starosta Słupecki Mariusz Roga, Wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz, Komendant Powiatowy PSP w Słupcy bryg. Rafał Chmiel oraz licznie przybyli mieszkańcy Lądku i okolic.

Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski wywalczyli prawo reprezentowania polskiego pożarnictwa na przyszłorocznej Olimpiadzie Pożarniczej w Villach w Austrii. Przypomnijmy, że jest to już ósma z rzędu Olimpiada Pożarnicza CTIF (od 1989 r.) na której wystartują strażacy z Lądku.

Druhny i druhowie OSP Lądek wrócili z zawodów z okazałymi Pucharami, medalami, nagrodami rzeczowymi i finansowymi ale przede wszystkim z tym, że po raz kolejny będą mogli wziąć udział w największej sportowo - strażackiej imprezie w Europie.

txt i foto Jerzy Orchowski

 


     czytan : 1883