•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Podpisano umowę na rozbudowę szpitala w Słupcy

         Podpisano umowę na rozbudowę szpitala w Słupcy


 

Mija 50 lat od kiedy zaczął funkcjonować w Słupcy szpital, który wybudowany został z ogólnospołecznej inicjatywy. Upływ czasu a tym samym i standardów leczenia doprowadził do sytuacji, iż nadszedł czas na rozbudowę i modernizację szpitala. W tę poważną inwestycję zaangażują się prawie wszystkie gminy naszego powiatu oraz w lwiej części Starostwo Powiatowe w Słupcy.

W drodze postępowania przetargowego na prace projektowe na potrzeby rozbudowy SP ZOZ w Słupcy wybrana została oferta Architektonicznej Pracowni Projektowej Tomasz Drożdzyński z Poznania za kwotę 381 tys. 300 zł brutto.

14 września, w gabinecie starosty słupeckiego, doszło do podpisania umowy z architektem Tomaszem Drożdżyńskim. Umowę podpisali także: starosta Mariusz Roga, wicestarosta Szymon Grzywiński oraz skarbnik powiatu Józef Wziętek. Obecna była dyrektor SP ZOZ Iwona Wiśniewska oraz pracownicy merytoryczni starostwa Barbara Janiak i Piotr Mańkowski.     

Firma, która wygrała przetarg, ma obowiązek przygotować dokumentację projektową pozwalającą na uzyskanie pozwolenia na budowę do końca stycznia 2017 r.

Przypomnijmy, iż w październiku ubiegłego roku, podczas spotkania z architektami poznańskiej Pracowni Architektonicznej „Archikwadrat”, przedstawiono prezentację obrazującą koncepcję rozbudowy budynku szpitala. Modernizacja obiektu lecznicy jest podyktowana wymogami Ministerstwa Zdrowia. Koncepcja rozbudowy szpitala powstała po konsultacjach z dyrekcją placówki. Założenia są takie, że obiekt ma mieć trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, na której znajdować się ma sterylizatornia. Parter – wejście główne, SOR i Izba Przyjęć. I piętro – rozbudowa Oddziału Ginekologicznego i Porodowo-Położniczego. II piętro – nowy blok operacyjny z rozbudowanym Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej i Oddziałem Chirurgii. Konieczna będzie także równoległa rearanżacja części już istniejącej.      


     czytan : 1357