Kwiecień 2017

3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo / Wizytacje gospodarstw zgłoszonych do konkursu Słupecki Rolnik Roku 2016

Wizytacje gospodarstw zgłoszonych do konkursu Słupecki Rolnik Roku 2016

W ubiegłym tygodniu komisja konkursowa, w skład której weszli: wicestarosta Szymon Grzywiński – przewodniczący komisji, Jerzy Orchowski radny powiatowy, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego, Danuta Woźniak kierownik biura Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Słupcy oraz Katarzyna Valirakis inspektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa słupeckiego starostwa, dokonała wizytacji i oceny gospodarstw zgłoszonych do konkursu „Słupecki Rolnik Roku 2016”.

Celem konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników Powiatu Słupeckiego, którzy w warunkach gospodarki wolnorynkowej oraz integracji z rolnictwem Unii Europejskiej dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania. Konkurs ma służyć także poprawie wizerunku wielkopolskiego rolnictwa w tworzeniu konkurencji jakościowej dla podobnych produktów pochodzących z importu.

Do tegorocznej edycji wytypowane zostały cztery gospodarstwa rolne: gospodarstwo Mirosława Dziewiątki z miejscowości Wierzbocice (gm. Słupca), gospodarstwo Łukasza Szczepańskiego z miejscowości Ciążeń (gm. Lądek), gospodarstwo rolno-pasieczne Michała Imbiorowicza z miejscowości Przybrodzin (gm. Powidz) i gospodarstwo Rafała Pietrzaka z miejscowości Kossakowo (gm. Orchowo).

Ocenie komisji podlegała produkcja rolna i zwierzęca, maszyny i urządzenia oraz estetyka gospodarstwa.

Zwycięzców poznamy podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbędą się 4 września w Powidzu. Laureat – zwycięzca konkursu otrzyma tytuł „Słupecki Rolnik Roku 2016”, statuetkę „Siewcy” oraz nagrodę rzeczową. Nagrody są przewidziane także dla laureatów II i III miejsca.

foto - Wioletta Wilczewska z Wacławowa gm. Lądek zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu "Słupecki Rolnik Roku 2015"