•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego / 2015

         2015


 
  Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe PRINT sp. z o.o. – wydawca tygodnika GAZETA SŁUPECKA – 3 września 1989 r. (25-lat temu) ukazał się pierwszy numer Gazety Słupeckiej. Było to wówczas pismo Komitetu Obywatelskiego w Słupcy, który w wyborach samorządowych 1990 r. odniósł duży sukces. Jednakże po wyborach KO właściwie przestał istnieć, większość jego członków zajęło się pracą w Radzie Miasta. W tym czasie redagujący Gazetę Słupecką założyli spółkę PRINT – tym samym dokonała się zmiana wydawcy.
  Andrzej Słowiński – ur. 4 września 1952 r. w Zagórowie. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1974 r. na terenie gminy Zagórów, współtworząc zespół muzyczny Grupa zagórowska. W 2000 r. stał się jednym z pomysłodawców i współzałożycieli Chóru Mieszanego Cantabile, stanowiącego częściową kontynuację dorobku artystycznego Grupy zagórowskiej. W 2010 r. Chór Cantabile uległ podziałowi na chor męski i żeński, w ten sposób powstał Chór Męski Quarta. Chór koncertuje i współpracuje z poznańskimi chórami mieszanymi Catiocorum i Cantores Christi, Zespołem Akordeonistów z Konina, a także Rychwalską Orkiestrą Dętą Quantum. Dwukrotnie uświetnił wokalnie Msze św. transmitowane przez TV Polonia oraz chórzyści wystąpili w filmowym debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna „Kto nigdy nie żył” (2006) – film realizowany był m.in. w plenerach nadwarciańskich w Lądzie.
  Waldemar Piotr Matuszak – ur. 21 grudnia 1960 r. w Zagórowie. W roku 1990 ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy na kierunku wychowanie muzyczne (obecny Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Swoją przygodę z działalnością kulturalna rozpoczął w 1984 r. jako założyciel znanego na terenie powiatu słupeckiego Zespołu Ludowego „Trąbczynianki”. Prowadził także Zespół Wokalny Poleskiego Związku Niewidomych w Koninie i Zespół Ludowy „Brzezinianki” z Brzeźna k. Konina. Od roku 2000 jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Męskiego Quarta w Zagórowie i na tym polu jego dorobek artystyczny przestawia się niezwykle bogato. Chór na swoim koncie posiada wydane dwie płyty, teledysk do utworu „Zagórowskie tango”.
  Generał brygady pilot Mirosław Jemielniak – (rocznik 1964) dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu (od 5.02.2014 r.) absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, promocji 1987. Karierę zawodową rozpoczął w Powidzu jako starszy pilot w 7. pułku lotnictwa myśliwsko-bombowego (plmb), następnie przeniesiony do 8. plmb w Mirosławcu; dalej pełnił służbę w 45. pułku lotnictwa szkolno-bojowego w Babimoście; związany też był z Krakowem – 13. pułkiem Lotnictwa Transportowego a po jego reorganizacji z 13. eskadrą lotnictwa transportowego.
  KONSPOL BIS Zakład Uboju i Przetwórstwa Kurczaka – firma PPHU Konspol Bis rozpoczęła działalność w 1994 r. Grupa Konsol, do której należy Konspol Bis, jest wyjątkowo atrakcyjna dla klientów, ponieważ oferuje szeroki asortyment produktów z kurczaka – od świeżego mięsa do najbardziej przetworzonych produktów delikatesowych, z własną dostawą na terenie całego kraju. Kluczowymi odbiorcami są odbiorcy specjalistyczni (Gerber), odbiorcy cateringowi (KFC, McDonald’s, IKEA, SPHONX, hotele i sieci restauracji), a także sieci hipermarketów (m.in. grupa Biedronka, Lidl, Teslo, PoloMarket, Metro) oraz sklepy i hurtownie.
  Maciej Tomasz Chojnacki (rocznik 1970) – słupecki notariusz słynący ze szczodrości. Na jego pomoc i wsparcie od lat mogą liczyć organizatorzy Wawrzynek Słupeckich, czy kampanii społecznej „Słupca – dzieciom”. Miłośnik koni okazał się być melomanem, dlatego też wsparł wydanie płyty z utworami Apolinarego Szeluty (2008) – pianisty i kompozytora Młodej Polski, słupeckiego notariusza lat międzywojennych.

     czytan : 1811