•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata / Powiat Słupecki Samorządowym Liderem Edukacji 2015

         Powiat Słupecki Samorządowym Liderem Edukacji 2015


 

W Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, 12 października, odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Programu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego – „Samorządowy Lider Edukacji”, w którym Powiat Słupecki był reprezentowany. W tym prestiżowym wydarzeniu udział wziął starosta Słupecki Mariusz Roga, który nie tylko odebrał, po raz kolejny, dla Powiatu Słupeckiego, tytuł „Samorządowy Lider Edukacji” (2015), ale także osobiście został uhonorowany wyróżnieniem „Mecenas Wiedzy”.  

            Podczas uroczystego spotkania prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przekazał staroście słupeckiemu Certyfikat „Mecenas Wiedzy” – w treści czytamy „Wyróżnienie przyznane w V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” otrzymują liderzy samorządów wyróżniających się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju w swoich jednostkach samorządowych nowoczesnych edukacji, budowania przestrzeni przyjaznej nauce i oświacie oraz kreowania podstaw gospodarki opartej na wiedzy na poziomie lokalnym”.     

Starosta odebrał również, dla Powiatu Słupeckiego, Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” (2015) – Certyfikat przyznawany przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska akademickie, powołaną przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Certyfikat ten przyznawany jest samorządom, które w sposób szczególny dbają o szkolnictwo na swoim terenie, uważają, że rozwój nauki i edukacji to świadectwo nowoczesności i wysokich ambicji JST, wyróżniają się pod względem inwestycji w oświatę oraz są organami prowadzącymi szkół o znaczących osiągnięciach dydaktycznych, społecznych, organizacyjnych i sportowych.    

Mariusz Roga, starosta słupecki wyraził ogromną radość i dumę z otrzymanych Certyfikatów – Już po raz trzeci braliśmy udział w takim zewnętrznym oglądzie i ocenie naszych działań w sferze edukacji. Okazuje się, że zarówno strategia rozwoju powiatu słupeckiego, jak i wszystkie działania poboczne, w tym także przekształcenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dzięki czemu na kursach kwalifikacyjnych, zawodowych możemy kształcić także dorosłych, to były bardzo trafne posunięcia.

Borykamy się z kłopotami, tak jak wszyscy, niżu demograficznego, finansowania systemu oświaty, nad wyraz rozbudowanej bazy, a równocześnie nie działamy po omacku, bo mamy założenia planistyczne ogólno dostępne i ogólno akceptowalne, w postaci strategii rozwoju oświaty na lata 2014-2020.

Ponadto stała się rzecz dla mnie bardzo miła, bo osobiście otrzymałem wyróżnienie „Mecenas Wiedzy”. Tylko dwóch starostów z całego kraju – starosta z Nowego Targu i ja, otrzymaliśmy takie wyróżnienie.

Wyróżnienie to odbieram, jako wyróżnienie dla całej oświaty powiatu słupeckiego, bo to ludzie – dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy merytoryczni, są pomysłodawcami i realizatorami tego trudnego dzieła, jakim jest prowadzenie obszaru edukacji. Bardzo im wszystkim za tę pracę dziękuję.

Podczas spotkania we Wrocławiu staroście towarzyszyła Elżbieta Kordylewska kierownik powiatowego Wydziału Oświaty oraz Anna Mydłowska dyr. SOSW Słupca.  

Zbliżające się Święto Oświaty (Powiatowy Dzień Edukacji 20.10) będzie okazją do podsumowań, życzeń i gratulacji oraz snucia planów na kolejny rok i lata.

            W załącznikach JPG. Synteza recenzji opracowanych przez Ekspertów dokonujących oceny JST w V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” (2015)      


     czytan : 2316