•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


































Strona główna / Powiat / Gminy / Gmina Orchowo

         Gmina Orchowo
Gmina Orchowo jest wysuniętą najdalej na północ częścią Powiatu Słupeckiego i jednym z piękniejszych zakątków województwa wielkopolskiego. Bogactwo czystych jezior i wspaniałych lasów przyciąga szczególnie latem wielu turystów nie tylko z Polski .Wielohektarowe lasy to nieodparta pokusa dla myśliwych i zbieraczy owoców runa leśnego.


  Odczuwalny jest brak ośrodków wypoczynkowych i pól namiotowych o wysokim standardzie , co jest jednocześnie polem do popisu dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych tzw. białym przemysłem czyli szeroko rozumianą obsługą ruchu turystycznego.
Goście odwiedzający te strony cieszą się spokojem i uroczymi widokami w ustroniach pośród lasów , jezior i wielohektarowych , urodzajnych pól. Namioty i przyczepy campingowe ustawiać można w tak pięknych miejscach jak np. nad Jeziorem Budzisławskim w Szydłówcu. Na wędkarzy czekają pola namiotowe nad jeziorami w Orchowie , Suszewie , Mleczach i Rękawczynie.

Przez teren gminy przebiega turystyczny Szlak Piastowski wiodący ze Strzelna i Kruszwicy przez Orchowo , Trzemeszno do Gniezna .

Zainteresowanie turystów wzbudzają różnorodne obiekty zabytkowe np. "Gruby Dąb ", pod którym -jak głosi legenda - odpoczywał Napoleon Bonaparte , modrzewiowy dwór w Osówcu , drewniany kościół w Orchowie i wiele innych znajdujących się na terenie gminy , a także bogata historia tych ziem.

Turystów zaciekawić mogą również regionalne zbiory zgromadzone w dawnej leśniczówce zwanej "Głuchą Puszczą"(ok. 1 km. na zachód od Orchowa przy trasie w kierunku Trzemeszna). Właściciel wspaniałych eksponatów archeologicznych, etnograficznych, przyrodniczych i militariów Pan Stanisław Pijanowski oprowadza gości po leśniczówce snując ciekawe opowieści.


Urząd Gminy Orchowo
ul. Kościuszki 6
62-436 Orchowo
tel. 63 268-40-90
fax 63 268-40-90
e-mail:
ug@orchowo.pl


     czytan : 7431