Grudzien 2017

18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek

Strona główna / Powiat / Gminy / Miasto i Gmina Zagórów

Miasto i Gmina Zagórów
Gmina Zagórów położona jest w południowej części Powiatu Słupeckiego, na obszarze równinnym na wysokości 80-100 m. n. p.m. Malowniczo ukształtowane obszary z licznymi zakolami , starorzeczami, bagnami i kanałami odwadniającymi , należące do prowincji Niżu Środkowo - Europejskiego w makroregionie Pradoliny Berlińskiej Niziny Południowo - Wielkopolskiej są łatwo dostępne dla turystów .

Od strony Słupcy dojechać można przez piękne tereny Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego odcinkiem drogi na trasie Ląd - Zagórów. Stąd dostrzec można po obu stronach drogi wspaniałe dzieło natury :Dolinę Pyzdersko - Zgórowską.

Przez tereny Parku przebiega oznaczona czerwonym szlakiem turystycznym ścieżka dydaktyczno-szkoleniowa. Na terenie parku można spotkać unikalne gatunki ptaków , ssaków
i płazów. Występują tu rzadko spotykane gatunki roślin. Wędrując po nadwarciańskich bagnach i rozlewiskach można spotkać nie tylko gęsi rozsławiające zagórowskie okolice,
ale również np. żeremia bobrów , gniazda czajki, bataliona , żurawia i innych ciekawych gatunków.

Samo miasteczko Zagórów , w którym ma swa siedzibę Urząd Miasta i Gminy posiada swoisty urok. Pierwsza o nim wzmianka pochodzi z 1240 roku. Przez wiele wieków był Zagórów własnością klasztoru Cystersów w Lądzie. W roku 1407 miejscowość uzyskała prawa miejskie.

Urząd Miasta i Gminy Zagórów
62-410 Zagórów