•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Informator / Imprezy / 2007

         2007


 
  W zorganizowanych już poraz siódmy Regatach wystartowała rekordowa liczba jachtów,bo prawie 90.
Zapoczątkowana w 2001 roku inicjatywa słupeckich żeglarzy, wsparta przez Starostę Słupeckiego, zrodziła imprezę, która już w pierwszej edycji zgromadziła 51 jachtów w 7 klasach. Na drugie regaty przypłynęło lub przyjechało 68 jednostek, które startowały w 8 klasach. Podczas trzeciej edycji, mimo padającego deszczu i porywistego wiatru wystartowało 40 jachtów podzielonych na 7 klas. Przed czterema laty Regaty „Na powitanie wakacji” stały się jedną z eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

  Przyległa do Jeziora Powidzkiego plaża w Przybrodzinie stała się wielkopolskim centrum plażowej piłki siatkowej. Od ośmiu już lat w każdy ostatni weekend lipca odbywa się tu Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej.
Każdego roku organizatorzy przygotowują liczne atrakcje towarzyszące turniejowi takie jak np. przejażdżka gnieźnieńską kolejką wąskotorową, gry i zabawy dla dzieci.
 

Historia Lądu i Ziemi Nadwarciańskiej sprzed tysiąclecia znów ożyła podczas kolejnego, trzeciego już Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, który odbył się 2 i 3 czerwca 2007 roku pod hasłem "Pielgrzymki i podróże".

  Od 2006 roku z inicjatywy: Starostwa Powiatowego w Słupcy, Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Słupcy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Urzędu Gminy w Ostrowitem oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowitem organizowane są Otwarte Zawody Wodnych Drużyn OSP woj. Wielkopolskiego w Kosewie na wodacj Jeziora Powidzkiego. Biorą w nich udział drużyny, które rywalizują w dwóch kategoriach: łodzie silnikowe o mocy 0-30 KM i łodzie z silnikami o mocy 31-50 KM.
  Od  1997 roku w Kościółkowie działa Klub Jeździecki „Zagórów”. Odbywają się tu już corocznie międzynarodowe zawody konne, w których uczestniczy 30 klubów z Polski i 10 klubów z zagranicy.
 

Na terenie Powiatu słupeckiego w gminie Strzałkowo znajduje się mała wioska o nazwie Unia. To tutaj w maju 2003 roku miała miejsce sfinansowana ze środków PHARE 2001 impreza promująca przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

 
W dniu 2 września odbyły się Dożynki Powiatowe, których gospodarzem w tym roku była gmina Orchowo.