•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
23/6/2017
XVII Regaty Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckeigo z cyklu PPJK
25/6/2017
XVII Regaty Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckeigo z cyklu PPJK
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
   
  Po kilku „nieformalnych” (acz równie ważnych, bo koncepcyjnych) spotkaniach organizatorów kolejnej IX edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, 25 marca doszło do spotkania oficjalnego – na Sali Herbowej, w obecności szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. Poza pracownikami ze Starostwa Słupeckiego, debatowali archeolodzy z zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz p. Mirosław Słowiński, p. Krzysztof Stachurski, ks. ekonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie i osoby delegowane z lokalnych stowarzyszeń.
  „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych” 2012/2013
   
  Takiego sformułowania użył Starosta Słupecki, gdy, wzruszony, próbował podsumować to, co przed chwilą stało się na scenicznych deskach Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Przypomnijmy: przedświąteczny spektakl w wykonaniu dzieci i ich nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy, 20 grudnia, początek godz. 11.00.
  Tegoroczny Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” edycja 2012 cechował się bardzo wyrównanym poziomem i dobra jakością zdjęć. Zaowocowało to wyjątkowo dużą liczbą przyznanych nagród – łącznie 24.
  Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki Estrada Poznańska oraz Waga Miejska zapraszają na Uroczysty cykl koncertów z okazji jubileuszu 10-lecia działalności orkiestry barokowej Akademia dell'Areadia
  30 września w lądzkiej świątyni odbędzie się, jak co roku, koncert muzyki klasycznej. Tym razem prezentowane będą utwory Vivaldiego. Zagra Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Macieja Wielocha, a zaśpiewają „Poznańskie słowiki” oraz soliści: Marta Boberska, Urszula Krygier, Sylwester Smulczyński.
 
   
      Konkurs Archeo Top 10 organizowany jest przez dwumiesięcznik Archeologia Żywa – prestiżowy magazyn popularnonaukowy. Do konkursu zgłaszane są  najważniejsze odkrycia i wydarzenia związane z archeologią minionego roku.
  Przypomnijmy, co było przed 23 listopada, nim ogłoszono zwycięzców edycji 2011:
p. Paweł Szablewski – z inicjatywy kolegi p. Karola Biadasza (on to wymyślił przed laty ten konkurs) – zbierał na przestrzeni całego roku prace fotograficzne w trzech kategoriach (Wydarzenia, Przyroda, Kultura i Historia), zwołał jurorów na dzień 9.11. dla wytypowania zwycięskich i wyróżnionych fotografii oraz przygotowywał się, wraz z fundatorami nagród, do uroczystości finalizującej fotografowanie powiatu słupeckiego w bieżącym roku. Wreszcie nadszedł dzień i w Sali Herbowej zapanował nastrój podniosłego wyczekiwania…
  Panu Pawłowi Szablewskiemu udało się pogodzić dwie pasje: tę, związaną z obowiązkami pracownika Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz zamiłowanie związane z pracą w SLOK (Słupeckiej Organizacji Turystycznej). Dowodem na to jest kolejna już edycja skrupulatnie przez niego przygotowana i koordynowana Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, do której skutecznie przekonał Starostę Słupeckiego, jako że konkurs jest wspaniałą promocją naszego powiatu.
  22 października odbył się w Poznaniu XVI Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Po złożeniu symbolicznej wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą żołnierzom poległym w obronie ojczyzny uczestnicy i organizatorzy udali się do budynku Teatru Muzycznego, gdzie rozpoczęły się prezentacje sceniczne.
  W dniu 30 września 2011r. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się „V Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej z Okazji Narodowego Święta Niepodległości”. Organizatorem konkursu, jak co roku byli: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Liga Obrony Kraju w Słupcy, Liceum Ogólnokształcące w Słupcy.

znaleziono: 247 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »