•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Mimo że tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą odbędzie się dopiero za 80 dni, najwyższa już pora, by zwierać organizacyjne szyki. Dlatego też na zaproszenie, wystosowane przez Starostę Słupeckiego do wszystkich współorganizatorów, by spotkać się 12 marca w Sali Herbowej Starostwa i rozmawiać o programie oraz niezbędnej logistyce tego rokrocznie najważniejszego promocyjnego wydarzenia, zostało przyjęte przez odpowiedzialne gremia.
  Popularność konkursu „Cztery Pory Roku” jest rosnąca. Podczas tegorocznej edycji wpłynęło do organizatora 141 prac od 31 fotografów – amatorów. Techniki robienia zdjęć są bardzo różne, różny też jest ich odbiór, ale fascynujące w rozstrzygniętym 22 listopada konkursie jest to, iż „obrazki zatrzymane w kadrze” stają się pasją dla mieszkańców, tych bardzo jeszcze młodych, i tych w „słusznym wieku”, z naszego powiatu.
  Tegoroczną Noc Świętych rozpocznie… „Bal Wszystkich Świętych”.
Już od 20:00 zapraszamy wszystkie dzieci na plac przed kościołem p.w. Św. Wawrzyńca! Będzie się działo.....
  Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące Powiat Słupecki i wykonane na terenie powiatu oraz parków krajobrazowych: Powidzkiego i Nadwarciańskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i historia.
   
  Przedfestiwalowe, ostatnie już ustalenia organizatorów IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 15 maja, podczas tzw. wizji lokalnej.
   
  Po kilku „nieformalnych” (acz równie ważnych, bo koncepcyjnych) spotkaniach organizatorów kolejnej IX edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, 25 marca doszło do spotkania oficjalnego – na Sali Herbowej, w obecności szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. Poza pracownikami ze Starostwa Słupeckiego, debatowali archeolodzy z zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz p. Mirosław Słowiński, p. Krzysztof Stachurski, ks. ekonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie i osoby delegowane z lokalnych stowarzyszeń.
  „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych” 2012/2013
   
  Takiego sformułowania użył Starosta Słupecki, gdy, wzruszony, próbował podsumować to, co przed chwilą stało się na scenicznych deskach Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Przypomnijmy: przedświąteczny spektakl w wykonaniu dzieci i ich nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy, 20 grudnia, początek godz. 11.00.
  Tegoroczny Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” edycja 2012 cechował się bardzo wyrównanym poziomem i dobra jakością zdjęć. Zaowocowało to wyjątkowo dużą liczbą przyznanych nagród – łącznie 24.
  Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki Estrada Poznańska oraz Waga Miejska zapraszają na Uroczysty cykl koncertów z okazji jubileuszu 10-lecia działalności orkiestry barokowej Akademia dell'Areadia
  30 września w lądzkiej świątyni odbędzie się, jak co roku, koncert muzyki klasycznej. Tym razem prezentowane będą utwory Vivaldiego. Zagra Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Macieja Wielocha, a zaśpiewają „Poznańskie słowiki” oraz soliści: Marta Boberska, Urszula Krygier, Sylwester Smulczyński.
 

znaleziono: 254 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »