•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Pazdziernik 2017
PNWTSRCZPTSOND
      
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
14
16
17
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
   
18/10/2017
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
18/10/2017
Konferencja branżowa - Turystyka rowerowa w Wielkopolsce - 18 października w PWSZ Konin
18/10/2017
Słupecka Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert
20/10/2017
W piątek 20 października Wydział Komunikacji i Transportu nie będzie obsługiwał interesentów
20/10/2017
20 października 2017 r. w Sali Herbowej spotkanie z organizacjami pozarządowymi


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Jest już kolejna publikacja Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. „Targi, jarmarki i odpusty” to kolejna publikacja zawierająca wykłady popularnonaukowe zorganizowane w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie w dniach 31 maja – 1 czerwca 2014 r., która został wydana przez samorząd powiatowy wraz z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu pod redakcją Michała Brzostowicza, Macieja Przybyła i Jacka Wrzesińskiego.

  Dagmara Frydrychowicz, Aneta Wziętek i Sylwia Winkler – to zwyciężczynie kolejnej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”. W czwartek (tj. 4  grudnia) w Starostwie Powiatowym spotkali się uczestnicy konkursu, jego organizatorzy oraz sponsorzy, aby poznać nazwiska autorów najlepszych w tym roku zdjęć.
 
Jubileuszowe spotkanie w Lądzie, bo oto minęło 10 lat od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, potwierdziło gotowość organizatorów i  gości do takiej promocyjnej formy tego szczególnie pięknego miejsca na mapie powiatu słupeckiego.
  Ostatnie już ustalenia organizatorów X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 12 maja, podczas wizji lokalnej.
  Mimo że tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą odbędzie się dopiero za 80 dni, najwyższa już pora, by zwierać organizacyjne szyki. Dlatego też na zaproszenie, wystosowane przez Starostę Słupeckiego do wszystkich współorganizatorów, by spotkać się 12 marca w Sali Herbowej Starostwa i rozmawiać o programie oraz niezbędnej logistyce tego rokrocznie najważniejszego promocyjnego wydarzenia, zostało przyjęte przez odpowiedzialne gremia.
  Popularność konkursu „Cztery Pory Roku” jest rosnąca. Podczas tegorocznej edycji wpłynęło do organizatora 141 prac od 31 fotografów – amatorów. Techniki robienia zdjęć są bardzo różne, różny też jest ich odbiór, ale fascynujące w rozstrzygniętym 22 listopada konkursie jest to, iż „obrazki zatrzymane w kadrze” stają się pasją dla mieszkańców, tych bardzo jeszcze młodych, i tych w „słusznym wieku”, z naszego powiatu.
  Tegoroczną Noc Świętych rozpocznie… „Bal Wszystkich Świętych”.
Już od 20:00 zapraszamy wszystkie dzieci na plac przed kościołem p.w. Św. Wawrzyńca! Będzie się działo.....
  Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące Powiat Słupecki i wykonane na terenie powiatu oraz parków krajobrazowych: Powidzkiego i Nadwarciańskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i historia.
   
  Przedfestiwalowe, ostatnie już ustalenia organizatorów IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 15 maja, podczas tzw. wizji lokalnej.
   
  Po kilku „nieformalnych” (acz równie ważnych, bo koncepcyjnych) spotkaniach organizatorów kolejnej IX edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, 25 marca doszło do spotkania oficjalnego – na Sali Herbowej, w obecności szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. Poza pracownikami ze Starostwa Słupeckiego, debatowali archeolodzy z zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz p. Mirosław Słowiński, p. Krzysztof Stachurski, ks. ekonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie i osoby delegowane z lokalnych stowarzyszeń.

znaleziono: 264 artykuły na 14 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - nastepna »