•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
 
  W dniach 6-7 czerwca, odbywał się, już po raz jedenasty, Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem RZEKI I LUDZIE.
  Warto zobaczyć...Warto przeżyć...
  Słupeckie Muzeum Regionalne, 22 maja, zorganizowało ósmą już edycję Nocy w Muzeum, tym razem połączonej z obchodami 40.rocznicy swojej działalności. Starosta Słupecki Mariusz Roga udał się z wizytą do Placówki Jubilatki (25.05).
  Starosta Słupecki Mariusz Roga wziął udział w uroczystej Mszy św. upamiętniającej 95. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – naszego Wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II. Uroczystość w parafii bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy połączona została z 10. rocznicą powstania Żywego Pomnika dla Jana Pawła II – parku Jego imienia, który ciągle rozwija się i wzrasta.
  Polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog, laureat nagrody Grammy 2014 w kategorii „Najlepszy album dużego zespołu jazzowego” Włodzimierz Pawlik zagra w Słupcy.
  Przygotowania do tegorocznego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie ruszyły pełną parą. Pierwsze spotkanie w sprawie organizacji XI edycji festiwalu odbyło się w środę (tj. 11 lutego) w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.
  Jest już kolejna publikacja Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. „Targi, jarmarki i odpusty” to kolejna publikacja zawierająca wykłady popularnonaukowe zorganizowane w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie w dniach 31 maja – 1 czerwca 2014 r., która został wydana przez samorząd powiatowy wraz z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu pod redakcją Michała Brzostowicza, Macieja Przybyła i Jacka Wrzesińskiego.

  Dagmara Frydrychowicz, Aneta Wziętek i Sylwia Winkler – to zwyciężczynie kolejnej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”. W czwartek (tj. 4  grudnia) w Starostwie Powiatowym spotkali się uczestnicy konkursu, jego organizatorzy oraz sponsorzy, aby poznać nazwiska autorów najlepszych w tym roku zdjęć.

znaleziono: 241 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »