•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Pazdziernik 2017
PNWTSRCZPTSOND
      
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
14
16
17
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
   
18/10/2017
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
18/10/2017
Konferencja branżowa - Turystyka rowerowa w Wielkopolsce - 18 października w PWSZ Konin
18/10/2017
Słupecka Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert
20/10/2017
W piątek 20 października Wydział Komunikacji i Transportu nie będzie obsługiwał interesentów
20/10/2017
20 października 2017 r. w Sali Herbowej spotkanie z organizacjami pozarządowymi


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Niezwykłą historię przyjaźni dwóch Słupczanek, które rozdzieliła wojna oglądać będzie można już od 19 lutego w słupeckim kinie Sokolnia.
  Ogłoszono trzecią edycję Konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Słupeckiego” o statuetkę „Kultura 2009”. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca lutego.
  Słupecka Organizacja Turystyczna ogłosiła Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku”. Zgłoszenie na tegoroczną edycję konkursu przyjmowane będą do końca października 2010.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009.Wystawa prezentowana jest  teraz w Bibliotece Publicznej w Zagórowie.
  Ponad 30 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupcy. Na wszystkich tych, którzy zechcieli wspomóc akcję czekało wiele atrakcji.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” chociaż młoda organizacja działa bardzo aktywnie i dynamicznie.  Pod koniec listopada złożyło wniosek o dofinansowanie zadania w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe.
  W dniu 2 grudnia b.r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się podsumowanie drugiej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, na którym spotkali się uczestnicy konkursu, jego organizatorzy oraz sponsorzy, aby poznać nazwiska autorów najlepszych w tym roku zdjęć.
  Laureatów poznamy jednak dopiero na początku grudnia, kiedy to ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. We wtorek (tj. 17 listopada)  w Starostwie Powiatowym zebrała się komisja konkursowa, aby wybrać najpiękniejsze zdjęcia spośród blisko 120 nadesłanych.
  Uhonorowano zwycięzcę konkursu na logo Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”. W środę (tj. 16 września) w słupeckim Starostwie z laureatem spotkali się członkowie jury, aby pogratulować zwycięstwa oraz wręczyć dyplom i nagrodę.
  W najbliższą niedzielę na kanale TVP Info Poznań o 19.20 będzie można obejrzeć film o zagórowiance z pochodzenia Grażynie Harmacińskiej – Nyczka.
  Jeszcze tylko do 24 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejną wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2008.Wystawa prezentowana jest na krużgankach Klasztoru w Lądzie i będzie można ją oglądać do końca wakacji.
  Znamy laureatów konkursu  statuetki „Przegląd dorobku kulturalnego powiatu słupeckiego” o statuetkę Kultura 2008. Oficjalne ogłoszenie wyników, a także uhonorowanie zwycięzców nastąpiło w Święto 3 Maja w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.
  W Starostwie Powiatowym w Słupcy w piątek (tj. 17 kwietnia) zebrała się Komisja Konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Słupeckiego” o statuetkę „Kultura 2008”, aby wyłonić osoby, organizacje czy instytucje najbardziej zaangażowane w popularyzację kultury. Laureatów wyłoniono, jednak ich nazwiska oficjalne ogłoszone zostaną 3 maja.
  Wystawa blisko 40 najlepszych prac z konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” znów zmieniła swoje miejsc pobytu. Od poniedziałku (tj. 23 marca) można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Zdjęcia będzie można podziwiać do 22 maja.
  Ubiegłoroczny, IV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej otrzymał nominację do Oskara Sportowego Gminess. Nagroda ta przyznawana jest w ramach ogólnopolskiego konkursu, którego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej i sportowej oraz turystyki i rekreacji wśród Polaków.
  Od kilkunastu lat w Polsce dynamicznie rozwija się działalność tzw. „poszukiwaczy skarbów”.
  Blisko 40 najlepszych prac z konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” można już oglądać w Bibliotece Publicznej w Strzałkowie. Wystawa czynna będzie do 20 marca.
 
W 146 rocznicę wybuchu powstania styczniowego (tj. w czwartek 22 stycznia) koniński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego zorganizował Rajd Śladami Powstania Styczniowego 1863. Trasa rajdu prowadziła z Giewartowa do Mieczownicy.
 
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wydziałami Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, ogłasza XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Klęska- powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga”.

znaleziono: 264 artykuły na 14 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - nastepna »