•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009.Wystawa prezentowana jest  teraz w Bibliotece Publicznej w Zagórowie.
  Ponad 30 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupcy. Na wszystkich tych, którzy zechcieli wspomóc akcję czekało wiele atrakcji.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” chociaż młoda organizacja działa bardzo aktywnie i dynamicznie.  Pod koniec listopada złożyło wniosek o dofinansowanie zadania w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe.
  W dniu 2 grudnia b.r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się podsumowanie drugiej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, na którym spotkali się uczestnicy konkursu, jego organizatorzy oraz sponsorzy, aby poznać nazwiska autorów najlepszych w tym roku zdjęć.
  Laureatów poznamy jednak dopiero na początku grudnia, kiedy to ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. We wtorek (tj. 17 listopada)  w Starostwie Powiatowym zebrała się komisja konkursowa, aby wybrać najpiękniejsze zdjęcia spośród blisko 120 nadesłanych.
  Uhonorowano zwycięzcę konkursu na logo Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”. W środę (tj. 16 września) w słupeckim Starostwie z laureatem spotkali się członkowie jury, aby pogratulować zwycięstwa oraz wręczyć dyplom i nagrodę.
  W najbliższą niedzielę na kanale TVP Info Poznań o 19.20 będzie można obejrzeć film o zagórowiance z pochodzenia Grażynie Harmacińskiej – Nyczka.
  Jeszcze tylko do 24 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejną wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2008.Wystawa prezentowana jest na krużgankach Klasztoru w Lądzie i będzie można ją oglądać do końca wakacji.
  Znamy laureatów konkursu  statuetki „Przegląd dorobku kulturalnego powiatu słupeckiego” o statuetkę Kultura 2008. Oficjalne ogłoszenie wyników, a także uhonorowanie zwycięzców nastąpiło w Święto 3 Maja w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.
  W Starostwie Powiatowym w Słupcy w piątek (tj. 17 kwietnia) zebrała się Komisja Konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Słupeckiego” o statuetkę „Kultura 2008”, aby wyłonić osoby, organizacje czy instytucje najbardziej zaangażowane w popularyzację kultury. Laureatów wyłoniono, jednak ich nazwiska oficjalne ogłoszone zostaną 3 maja.
  Wystawa blisko 40 najlepszych prac z konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” znów zmieniła swoje miejsc pobytu. Od poniedziałku (tj. 23 marca) można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Zdjęcia będzie można podziwiać do 22 maja.
  Ubiegłoroczny, IV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej otrzymał nominację do Oskara Sportowego Gminess. Nagroda ta przyznawana jest w ramach ogólnopolskiego konkursu, którego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej i sportowej oraz turystyki i rekreacji wśród Polaków.
  Od kilkunastu lat w Polsce dynamicznie rozwija się działalność tzw. „poszukiwaczy skarbów”.
  Blisko 40 najlepszych prac z konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” można już oglądać w Bibliotece Publicznej w Strzałkowie. Wystawa czynna będzie do 20 marca.
 
W 146 rocznicę wybuchu powstania styczniowego (tj. w czwartek 22 stycznia) koniński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego zorganizował Rajd Śladami Powstania Styczniowego 1863. Trasa rajdu prowadziła z Giewartowa do Mieczownicy.
 
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wydziałami Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, ogłasza XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Klęska- powódź czy huragan – straż pożarna ci pomaga”.
 
Słupecka Organizacja Turystyczna ogłosiła Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku”. Zgłoszenie na tegoroczną edycję konkursu przyjmowane będą do końca października 2009.
 
Blisko 40 najlepszych prac z konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” można oglądać jeszcze do końca stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórowie.
 
Laureatów poznamy jednak dopiero w przyszłą środę – 10 grudnia, kiedy to ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. W piątek natomiast (tj. 5 grudnia) w Starostwie Powiatowym zebrała się komisja konkursowa, aby wybrać najpiękniejsze zdjęcia spośród blisko 180 nadesłanych.

znaleziono: 241 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »