•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
23/6/2017
XVII Regaty Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckeigo z cyklu PPJK
25/6/2017
XVII Regaty Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckeigo z cyklu PPJK
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
 

FESTIWAL KUCHNI WIELKOPOLSKIEJ

GNIEZNO, 17 WRZEŚNIA 2011R.

PATRONATY HONOROWE:

JE KS. ABP JÓZEF KOWALCZYK – PRYMAS POLSKI

MINISTERSTWO ROLNICTWA

GOŚĆ HONOROWY:

MAREK WOŹNIAK – MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

 

  Słupecka Organizacja Turystyczna ogłosiła Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” edycja 2011. Zgłoszenie na tegoroczną edycję konkursu przyjmowane będą do końca października.
  VII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą współfinansowany będzie przez środki rządowe.
  Stowarzyszenie Kulturalne Powiatu Słupeckiego ogłosiło czwartą już edycję konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego powiatu słupeckiego" o statuetkę "KULTURA 2010"
  Od 20 stycznia do 1 marca 2011 r. można składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków Województwa Wielkopolskiego.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2010. Wystawa prezentowana jest teraz w Bibliotece Publicznej w Zagórowie.
  Choć Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” rozstrzygnięto już na początku listopada, w piątek (tj. 19 listopada) w słupeckim Starostwie Powiatowym ogłoszono wyniki i nazwiska tegorocznych laureatów.
  Laureatów poznamy jednak dopiero 19 listopada, kiedy to ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. W miniony poniedziałek (tj. 8 listopada) w Starostwie Powiatowym zebrała się komisja konkursowa, aby wybrać najpiękniejsze zdjęcia spośród blisko 200 nadesłanych.
  Słupecka Organizacja Turystyczna w dniu 22 października 2010 r.  zorganizowała „Wyprawę w Nieznane”.
  Procesyjne, pielgrzymkowe wejście żywych ikon i relikwii, korowód Świętych z „nieba i ziemi” i odpalenie paschalnego ognia nadziei – to niektóre punkty programu „Nocy Świętych”, która rozpocznie się o godz. 20.30 w niedzielę 31 października w Słupeckiej Farze.
  Zanim był Katyń i Akcja AB – czyli wspólne działanie obu okupantów podczas II wojny światowej – była operacja Tannenberg. Już w pierwszych dniach września 1939 roku rozpoczęła się eksterminacja polskiej warstwy przywódczej. Na podstawie przygotowanych wcześniej list proskrypcyjnych  na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce w ciągu niespełna dwóch miesięcy Niemcy zamordowali 20 tysięcy przedstawicieli polskich elit.
  8 października na ulicach Słupcy odbył się etap terenowy II Słupeckiej Gry Miejskiej. 19 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego rywalizowało ze sobą rozwiązując kolejne zagadki, związane z dziedzictwem kulturowym miasta. Impreza miała charakter miejskich podchodów.
 

Słupecka Organizacja Turystyczna i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na wystawę prac Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009, która jest prezentowana w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

  Od 2 - 22 sierpnia b.r. fotografie wykonane podczas VI Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie przez Pana Krzysztofa Szulkowskiego obejrzeć można w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” kolejny rok beneficjentem środków z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
  VI Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej pt. „Misje, kościoły i klasztory”, który odbędzie się w Lądzie w dniach 12-13 czerwca 2010 roku, opowie o wydarzeniach znanych Polakom z podręczników historii. W czwartek (tj. 27 maja) w lądzkim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej odbyło się robocze spotkanie przed tym powiatowym wydarzeniem z wszystkimi współorganizatorami.
  w sprawie wyboru ofert, na realizację zadania powiatowego z zakresu: kultury, sztuki ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
  Znamy laureatów konkursu  statuetki „Przegląd dorobku kulturalnego powiatu słupeckiego” o statuetkę Kultura 2009. Oficjalne ogłoszenie wyników, a także uhonorowanie zwycięzców nastąpiło we wtorek (tj. 18 maja) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Wnioski o dofinansowanie Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie i Spotkań z Folklorem przeszły pozytywnie ocenę formalną.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009.Wystawa od poniedziałku 12 kwietnia prezentowana będzie w Bibliotece Publicznej w Strzałkowie.

znaleziono: 247 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »