•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Choć Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” rozstrzygnięto już na początku listopada, w piątek (tj. 19 listopada) w słupeckim Starostwie Powiatowym ogłoszono wyniki i nazwiska tegorocznych laureatów.
  Laureatów poznamy jednak dopiero 19 listopada, kiedy to ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. W miniony poniedziałek (tj. 8 listopada) w Starostwie Powiatowym zebrała się komisja konkursowa, aby wybrać najpiękniejsze zdjęcia spośród blisko 200 nadesłanych.
  Słupecka Organizacja Turystyczna w dniu 22 października 2010 r.  zorganizowała „Wyprawę w Nieznane”.
  Procesyjne, pielgrzymkowe wejście żywych ikon i relikwii, korowód Świętych z „nieba i ziemi” i odpalenie paschalnego ognia nadziei – to niektóre punkty programu „Nocy Świętych”, która rozpocznie się o godz. 20.30 w niedzielę 31 października w Słupeckiej Farze.
  Zanim był Katyń i Akcja AB – czyli wspólne działanie obu okupantów podczas II wojny światowej – była operacja Tannenberg. Już w pierwszych dniach września 1939 roku rozpoczęła się eksterminacja polskiej warstwy przywódczej. Na podstawie przygotowanych wcześniej list proskrypcyjnych  na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce w ciągu niespełna dwóch miesięcy Niemcy zamordowali 20 tysięcy przedstawicieli polskich elit.
  8 października na ulicach Słupcy odbył się etap terenowy II Słupeckiej Gry Miejskiej. 19 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego rywalizowało ze sobą rozwiązując kolejne zagadki, związane z dziedzictwem kulturowym miasta. Impreza miała charakter miejskich podchodów.
 

Słupecka Organizacja Turystyczna i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na wystawę prac Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009, która jest prezentowana w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

  Od 2 - 22 sierpnia b.r. fotografie wykonane podczas VI Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie przez Pana Krzysztofa Szulkowskiego obejrzeć można w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” kolejny rok beneficjentem środków z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
  VI Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej pt. „Misje, kościoły i klasztory”, który odbędzie się w Lądzie w dniach 12-13 czerwca 2010 roku, opowie o wydarzeniach znanych Polakom z podręczników historii. W czwartek (tj. 27 maja) w lądzkim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej odbyło się robocze spotkanie przed tym powiatowym wydarzeniem z wszystkimi współorganizatorami.
  w sprawie wyboru ofert, na realizację zadania powiatowego z zakresu: kultury, sztuki ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
  Znamy laureatów konkursu  statuetki „Przegląd dorobku kulturalnego powiatu słupeckiego” o statuetkę Kultura 2009. Oficjalne ogłoszenie wyników, a także uhonorowanie zwycięzców nastąpiło we wtorek (tj. 18 maja) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Wnioski o dofinansowanie Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie i Spotkań z Folklorem przeszły pozytywnie ocenę formalną.
  Słupecka Organizacja Turystyczna zaprasza na wystawę prac fotograficznych z Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, edycja 2009.Wystawa od poniedziałku 12 kwietnia prezentowana będzie w Bibliotece Publicznej w Strzałkowie.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” pozyskało środki na Festiwal Kultury Słowiańskiej
i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą.
  Przedłużono termin składania zgłoszeń na trzecią edycję Konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Słupeckiego” o statuetkę „Kultura 2009”.
  Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” wnioskuje o pieniądze na organizację tegorocznych „Spotkań z Folklorem”. Wniosek do Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich już złożono.
  Niezwykłą historię przyjaźni dwóch Słupczanek, które rozdzieliła wojna oglądać będzie można już od 19 lutego w słupeckim kinie Sokolnia.
  Ogłoszono trzecią edycję Konkursu „Przegląd dorobku kulturalnego Powiatu Słupeckiego” o statuetkę „Kultura 2009”. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca lutego.
  Słupecka Organizacja Turystyczna ogłosiła Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku”. Zgłoszenie na tegoroczną edycję konkursu przyjmowane będą do końca października 2010.

znaleziono: 241 artykuły na 13 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   - nastepna »