•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Kultura

         Kultura


 
  Tegoroczną Noc Świętych rozpocznie… „Bal Wszystkich Świętych”.
Już od 20:00 zapraszamy wszystkie dzieci na plac przed kościołem p.w. Św. Wawrzyńca! Będzie się działo.....
  Przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące Powiat Słupecki i wykonane na terenie powiatu oraz parków krajobrazowych: Powidzkiego i Nadwarciańskiego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i historia.
   
  Przedfestiwalowe, ostatnie już ustalenia organizatorów IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie zapadły 15 maja, podczas tzw. wizji lokalnej.
   
  Po kilku „nieformalnych” (acz równie ważnych, bo koncepcyjnych) spotkaniach organizatorów kolejnej IX edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, 25 marca doszło do spotkania oficjalnego – na Sali Herbowej, w obecności szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. Poza pracownikami ze Starostwa Słupeckiego, debatowali archeolodzy z zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz p. Mirosław Słowiński, p. Krzysztof Stachurski, ks. ekonom z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie i osoby delegowane z lokalnych stowarzyszeń.
  „Subregion koniński w barwach jesienno-zimowych” 2012/2013
   
  Takiego sformułowania użył Starosta Słupecki, gdy, wzruszony, próbował podsumować to, co przed chwilą stało się na scenicznych deskach Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Przypomnijmy: przedświąteczny spektakl w wykonaniu dzieci i ich nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy, 20 grudnia, początek godz. 11.00.
  Tegoroczny Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” edycja 2012 cechował się bardzo wyrównanym poziomem i dobra jakością zdjęć. Zaowocowało to wyjątkowo dużą liczbą przyznanych nagród – łącznie 24.
  Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki Estrada Poznańska oraz Waga Miejska zapraszają na Uroczysty cykl koncertów z okazji jubileuszu 10-lecia działalności orkiestry barokowej Akademia dell'Areadia
  30 września w lądzkiej świątyni odbędzie się, jak co roku, koncert muzyki klasycznej. Tym razem prezentowane będą utwory Vivaldiego. Zagra Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Macieja Wielocha, a zaśpiewają „Poznańskie słowiki” oraz soliści: Marta Boberska, Urszula Krygier, Sylwester Smulczyński.
 
   

znaleziono: 272 artykuły na 14 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   - nastepna »