•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Sport

         Sport


 
  Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrody finansowe i wyróżnienia statuetkami Victorii dla sportowców za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2014 roku na arenie krajowej, międzynarodowej i wojewódzkiej.
 
Rada Powiatu i Starostwo  Powiatowe w Słupcy
Urząd Gminy w Powidzu
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy
Powidzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
zapraszają na XIX Ogólnopolski  Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
w Przybrodzinie

  W  minioną sobotę - 17 maja odbył się rajd „Rowerem po Powiecie Słupeckim” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Słupcy. Miłośnicy jazdy na rowerze mimo nie sprzyjającej pogody wyruszyli z placu Starostwa Powiatowego w trasę rajdu, która przebiegała przez kilka miejscowości Gminy Słupca oraz Gminy Lądek.
  Do Regat „Na powitanie wakacji” zostały niespełna dwa miesiące, dlatego  w dniu 6 maja w OWŻ Horn w Kosewie odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące tej właśnie powiatowej imprezy.
  W dniu 18 marca (wtorek) w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące  XIV już Regat „Na powitanie wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego z cyklu  Puchary Polskich Jachtów Kabinowych, które odbędą się  w dniach 28-29 czerwca. Tak jak w ubiegłym roku, rozegrane zostaną w Kosewie na przystani żeglarskiej HORN.
  Na tegoroczną galę sportu Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy – główny organizator uroczystości - przygotował nie lada atrakcje. Bo gala była tak poprowadzona przez Wojciecha Henke, że zaproszeni zawodnicy, trenerzy, samorządowcy, nauczyciele wf-u, kibice, rodzice mogli poddać się eskalowanym z minuty na minutę emocjom.
  To już XVIII raz z rzędu na plaży w Przybrodzinie rozgrywano Ogólnopolski Otwarty Turniej Piłki Plażowej Siatkowej pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego. Turniej zawsze cieszył się nadprzeciętnym zainteresowaniem, ale tłumy plażowiczów i kibiców, które zawitały w dwa gorące weekendowe dni – 27 i 28 lipca - do Przybrodzina, mocno utwierdził organizatorów, że warto i trzeba kontynuować rozgrywki w piłce plażowej.
  W dniach 29 – 30 czerwca 2013 r. po raz dziesiąty na wodach jeziora Powidzkiego rozegrano regaty z cyklu PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH. Była to jednocześnie 13. edycja Regat „NA POWITANIE WAKACJI” o PUCHAR STAROSTY SŁUPECKIEGO. Frekwencja bardzo dopisała, przy pomostach na Hornie w Kosewie zacumowało 59 jachtów ze 163 żeglarzami na pokładach, gotowymi do regatowej rywalizacji w 8 klasach.
  Najlepsi jeźdźcy z Wielkopolski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności we wszystkich kategoriach jeździeckich podczas tegorocznych mistrzostw wojewódzkich w Kościołkowie, zaplanowanych na 29-30 czerwca. O szczegóły imprezy dopytywali dziennikarze podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 22 maja nieopodal stajni Stanisław Figlerowicza.
   
  Bez dresów i strojów gimnastycznych, bez rekwizytów związanych z daną dyscypliną sportu, ale w odświętnym anturażu przebiegała XIII Gala Sportu Powiatu Słupeckiego. Gala, podczas której dokonywano sportowych podsumowań za rok 2012 i, co najważniejsze, wybrano Sportowca Roku 2012.
  To nieprawda, że musi być leniwie, bez obowiązków. Grupa 94 młodych mieszkańców powiatu słupeckiego - uczestników obozu sportowego w Rewalu pod wodzą p. Dariusza Mielcarka, dyrektora MOS-u, udowodniła, jak bardzo  o atrakcyjności pobytu wakacyjnego świadczy rozmaitość form sportowo – rekreacyjnych i dobrze pojęta dyscyplina wypoczynku.
  Małe Mistrzostwa Europy Słupca ‘2012 rozegrane 12 czerwca 2012 roku, rozpoczęły się na Orliku, przy ulicy Powstańców Wlkp. od przemarszu zawodników, którzy byli przebrani w stroje sportowe i barwy wylosowanych nazw państw.
Po wejściu na boisko, przy asyście uczniów Gimnazjum w Słupcy i ustawieniu się
w odpowiednim szyku odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia Mistrzostw.
Kilkadziesiąt flag biało-czerwonych i innych krajów uczestniczących
w Mistrzostwach Europy oraz udekorowane chorągiewkami boisko stwarzały atmosferę piłkarskiego święta.
  Wprawdzie do nas – jako Powiatu Słupeckiego – należała organizacja finału wojewódzkiego zawodów, 22 maja w Słupcy i to stanowiło organizacyjną podnietę, to jednak teraz, gdy losy „młodych strzelczych” wyjaśniły się ostatecznie 4-6 czerwca w Bydgoszczy, wracamy do tematu.
  Uprzejmie informujemy, że w dniu 05 czerwca w siedzibie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy dokonano losowania nazw państw i grup uczestników Małych Mistrzostw Europy -Słupca 2012.
  Umiejętności w strzelectwie sportowym to spory atut wśród młodzieży i dobrze komponuje się z wiedzą o współczesnych siłach zbrojnych i obronności kraju oraz ogólną sprawnością fizyczną. Minister Obrony Narodowej zabiega o popularyzowanie strzelectwa, angażując w to -  za pośrednictwem Kuratoriów Oświaty – dziewczęta i chłopców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
  Na zaproszenie Starosty Słupeckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego 8 lutego przybyli do słupeckiego Domu Kultury włodarze miast, gmin i powiatu, działacze i sympatycy sportu, trenerzy, nauczyciele i wychowawcy, rodzice sportowców, ale przede wszystkim ci, którzy byli pierwszymi aktorami XII Gali Sportu Powiatu Słupeckiego – zawodnicy rozsławiający swoimi wynikami Powiat Słupecki.
  W mistrzostwach, przeprowadzonych 07 lutego br.  w hali MOSiR w Słupcy, wzięło udział 60 zawodniczek z 6 szkół Powiatu Słupeckiego.

znaleziono: 230 artykuły na 12 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - nastepna »