•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  W dniu 10 marca w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej pod patronatem Starosty Słupeckiego. Konkurs stanowił pierwszy etap XI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
  3 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy odbyła się konferencja poświęcona zorganizowaniu tzw. „grupy Pat-owskiej” na terenie Powiatu Słupeckiego.
  2 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy odbyło się kolejne szkolenie zorganizowane przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy - wspólne dla dyrektorów, pedagogów, nauczycieli  szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów  oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Powiatu Słupeckiego.
  Nowoczesne szkolnictwo zawodowe nie powinno zamykać drogi do szkolnictwa wyższego. Powinniśmy je odbudować – powiedziała, inaugurując nowy rok szkolny- Joanna Kluzik- Rostkowska Minister Edukacji Narodowej, która  bieżący rok szkolny ogłosiła  rokiem szkolnictwa zawodowego.
  Od 12 do 18 stycznia grupa młodzieży z słupeckiego LO wraz z opiekunami Marzeną Wojtkowiak i Renatą Bartczak przebywała w Stadthagen w Dolnej Saksonii w Niemczech.
  27 stycznia (wtorek) o godzinie 22.45 w niemieckiej telewizji ARD będzie można obejrzeć uczniów słupeckiego LO, który brali udział w wymianie z młodzieżą zza naszej zachodniej granicy z Ratsgymnasium ze Stadhagen.
  9 stycznia br. odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie Gala „Szkoły Dialogu”, programu edukacyjnego, w którym wzięło udział w ubiegłym roku 41 szkół z całej Polski, m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Szkołę Kostaneckich reprezentowali na uroczystości uczniowie- Ewa Figas, Klaudia Sobolewska, Daniel Zieliński, Paulina Brykowska, Marlena Bisorek, Krystian Kierzek (IV TOT), Sławomira Wilczyńska, Marta Żelek (III TG), Michalina Gośka, Kinga Krukowska (III TOT), Martyna Rybicka, Katarzyna Szcześniak (II LO), Edyta Matuszak, Agnieszka Musiałowska (II TG)- oraz nauczyciele i pracownicy- Łukasz Parus, Michał Ulatowski i Bogdan Karaszewski.
  17 grudnia br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego - p. Mariusza Rogi z uczniami szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego- tegorocznymi Stypendystami Prezesa Rady Ministrów, a także z nauczycielami, którzy w sesji zimowej uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego- nauczyciela dyplomowanego.
  Dnia 14 września 2014r., szesnastoosobowa grupa uczniów z klas technikum obsługi turystycznej z ZSP im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,   wyruszyła na zagraniczne praktyki do Hiszpanii. Opiekunami praktyk byli dyrektor Marek Kujawa oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych  Kamila Bartłomiejczak.
  SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI I oraz PRIMUS
  12.11.2014 roku w Auli im. Tadeusza Wiśniewskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się spotkanie Starosty Słupeckiego - Pana Mariusza Roga  z szerokim gronem przedstawicieli środowiska oświatowego naszego powiatu.
  22 października br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyła się zorganizowana przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki konferencja powiatowa pod nazwą: KSZTAŁCIMY ZAWODOWO.
  14 października br. w odświętnie przygotowanej Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości, oprócz władz samorządowych Powiatu Słupeckiego uczestniczyli dyrektorzy wszystkich szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Słupecki, wicedyrektorzy, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupcy pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy, nauczyciele oraz uczniowie.
  30 września br. w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bardzo uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Słupecki jest organem prowadzącym. W spotkaniu oprócz nominowanych uczniów,  którzy przybyli wraz z rodzicami, uczestniczyli dyrektorzy szkół i władze samorządowe.
  17 września br. Rada Powiatu Słupeckiego jednogłośnie podjęła uchwałę  w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020.
  Sześciu nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Słupecki  uzyskało w sesji letniej awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. W dniu 26 sierpnia 2014 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dorobek awansowanych pedagogów.
 

 

        12.08. br. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu rozpoczął realizację programu stypendialnego dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. Stypendium ma charakter pomocy socjalnej i jest wypłacane ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

znaleziono: 202 artykuły na 11 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - nastepna »