•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób dorosłych, zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
  Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego
  18 marca br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty- p. Elżbiety Walkowiak z przedstawicielami organów prowadzących z terenu działania Kuratorium Oświaty  w  Poznaniu, Delegatury w Koninie.
  19.02. br. na zaproszenie Starosty Słupeckiego- p. Mariusza Roga do Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy przybyli:  Wójtowie,  Burmistrzowie,  Przewodniczący Rad Gmin, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz Dyrektorzy  gimnazjów Powiatu Słupeckiego.
 

W związku z podjęciem rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie w roku szkolnym 2014/2015 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy informuje, że badania gotowości szkolnej dzieci odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami (Roz. MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania poradni psychologiczno-pedagogicznych w tym publicznych poradni specjalistycznych) i procedurami.

  Powiat Słupecki podpisał porozumienie z Politechniką Poznańską o współpracy na rzecz realizacji projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.
  Poniedziałek, 13.01.2014 r. to kolejny dzień prac związanych z przygotowaniem projektu dokumentu "Strategia rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020".
  We wtorek, 17 grudnia 2013 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Słupeckiego- p. Mariusza Roga, członków Zarządu Powiatu Słupeckiego z nauczycielami, którzy w sesji zimowej bieżącego roku szkolnego uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz z uczniami, którym przyznano stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia w dziedzinie wiedzy.
  16 grudnia 2013 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się spotkanie 30 osobowej grupy nauczycieli oraz uczniów polskiego pochodzenia z Ukrainy Zachodniej ze Starostą Powiatu Słupeckiego, nauczycielami i  uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słupecki.
  W środę,  4 grudnia br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się już kolejne spotkanie dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Słupecki  oraz dyrektorów gimnazjów- szkół prowadzonych przez Gminy.
  Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2012 r. obowiązuje nowa forma kształcenia zawodowego dla dorosłych – kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ), które umożliwiają uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.
Na kwalifikacyjnych kursach zawodowych osoby dorosłe mogą uzyskać bezpłatnie kwalifikacje zawodowe i dyplom technika w danym zawodzie.
  W dniu 13.11.2013 r. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło sie spotkanie  kontynuujące prace  Powiatu Słupeckiego nad opracowaniem projektu dokumentu Strategia rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020.

znaleziono: 176 artykuły na 9 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - nastepna »