•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  30 września br. w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bardzo uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Słupecki jest organem prowadzącym. W spotkaniu oprócz nominowanych uczniów,  którzy przybyli wraz z rodzicami, uczestniczyli dyrektorzy szkół i władze samorządowe.
  17 września br. Rada Powiatu Słupeckiego jednogłośnie podjęła uchwałę  w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020.
  Sześciu nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Słupecki  uzyskało w sesji letniej awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. W dniu 26 sierpnia 2014 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dorobek awansowanych pedagogów.
 

 

        12.08. br. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu rozpoczął realizację programu stypendialnego dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. Stypendium ma charakter pomocy socjalnej i jest wypłacane ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
  Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 lipca 2014 r. weszło w życie   Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
  Nauczyciele, którzy zamierzają ubiegać się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, powinni złożyć do organu prowadzącego szkołę / placówkę wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
  Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015  do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku, tj. 19 maja br.
  Po pierwszych egzaminach pisemnych, które spłoszonych maturzystów już nieco uspokoiły, zaczął się czas egzaminów ustnych. 13 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy zawitał Starosta Słupecki z nadzieją „zasięgnięcia języka”, jakie aktualnie panują nastroje wśród zdających.
  Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób dorosłych, zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
  Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego
  18 marca br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty- p. Elżbiety Walkowiak z przedstawicielami organów prowadzących z terenu działania Kuratorium Oświaty  w  Poznaniu, Delegatury w Koninie.
  19.02. br. na zaproszenie Starosty Słupeckiego- p. Mariusza Roga do Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy przybyli:  Wójtowie,  Burmistrzowie,  Przewodniczący Rad Gmin, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz Dyrektorzy  gimnazjów Powiatu Słupeckiego.
 

W związku z podjęciem rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie w roku szkolnym 2014/2015 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy informuje, że badania gotowości szkolnej dzieci odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami (Roz. MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania poradni psychologiczno-pedagogicznych w tym publicznych poradni specjalistycznych) i procedurami.


znaleziono: 188 artykuły na 10 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - nastepna »