•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu rozpoczął realizację programu stypendialnego dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. Stypendium ma charakter pomocy socjalnej i jest wypłacane ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
  Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 lipca 2014 r. weszło w życie   Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
  Nauczyciele, którzy zamierzają ubiegać się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, powinni złożyć do organu prowadzącego szkołę / placówkę wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
  Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015  do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku, tj. 19 maja br.
  Po pierwszych egzaminach pisemnych, które spłoszonych maturzystów już nieco uspokoiły, zaczął się czas egzaminów ustnych. 13 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy zawitał Starosta Słupecki z nadzieją „zasięgnięcia języka”, jakie aktualnie panują nastroje wśród zdających.
  Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego adresowaną do osób dorosłych, zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.
  Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego
  18 marca br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty- p. Elżbiety Walkowiak z przedstawicielami organów prowadzących z terenu działania Kuratorium Oświaty  w  Poznaniu, Delegatury w Koninie.
  19.02. br. na zaproszenie Starosty Słupeckiego- p. Mariusza Roga do Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy przybyli:  Wójtowie,  Burmistrzowie,  Przewodniczący Rad Gmin, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz Dyrektorzy  gimnazjów Powiatu Słupeckiego.
 

W związku z podjęciem rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie w roku szkolnym 2014/2015 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy informuje, że badania gotowości szkolnej dzieci odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami (Roz. MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania poradni psychologiczno-pedagogicznych w tym publicznych poradni specjalistycznych) i procedurami.

  Powiat Słupecki podpisał porozumienie z Politechniką Poznańską o współpracy na rzecz realizacji projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.
  Poniedziałek, 13.01.2014 r. to kolejny dzień prac związanych z przygotowaniem projektu dokumentu "Strategia rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020".
  We wtorek, 17 grudnia 2013 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Słupeckiego- p. Mariusza Roga, członków Zarządu Powiatu Słupeckiego z nauczycielami, którzy w sesji zimowej bieżącego roku szkolnego uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego oraz z uczniami, którym przyznano stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia w dziedzinie wiedzy.
  16 grudnia 2013 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się spotkanie 30 osobowej grupy nauczycieli oraz uczniów polskiego pochodzenia z Ukrainy Zachodniej ze Starostą Powiatu Słupeckiego, nauczycielami i  uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słupecki.
  W środę,  4 grudnia br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się już kolejne spotkanie dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Słupecki  oraz dyrektorów gimnazjów- szkół prowadzonych przez Gminy.

znaleziono: 183 artykuły na 10 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - nastepna »