•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  27 stycznia (wtorek) o godzinie 22.45 w niemieckiej telewizji ARD będzie można obejrzeć uczniów słupeckiego LO, który brali udział w wymianie z młodzieżą zza naszej zachodniej granicy z Ratsgymnasium ze Stadhagen.
  9 stycznia br. odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie Gala „Szkoły Dialogu”, programu edukacyjnego, w którym wzięło udział w ubiegłym roku 41 szkół z całej Polski, m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Szkołę Kostaneckich reprezentowali na uroczystości uczniowie- Ewa Figas, Klaudia Sobolewska, Daniel Zieliński, Paulina Brykowska, Marlena Bisorek, Krystian Kierzek (IV TOT), Sławomira Wilczyńska, Marta Żelek (III TG), Michalina Gośka, Kinga Krukowska (III TOT), Martyna Rybicka, Katarzyna Szcześniak (II LO), Edyta Matuszak, Agnieszka Musiałowska (II TG)- oraz nauczyciele i pracownicy- Łukasz Parus, Michał Ulatowski i Bogdan Karaszewski.
  17 grudnia br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego - p. Mariusza Rogi z uczniami szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego- tegorocznymi Stypendystami Prezesa Rady Ministrów, a także z nauczycielami, którzy w sesji zimowej uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego- nauczyciela dyplomowanego.
  Dnia 14 września 2014r., szesnastoosobowa grupa uczniów z klas technikum obsługi turystycznej z ZSP im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,   wyruszyła na zagraniczne praktyki do Hiszpanii. Opiekunami praktyk byli dyrektor Marek Kujawa oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych  Kamila Bartłomiejczak.
  SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI I oraz PRIMUS
  12.11.2014 roku w Auli im. Tadeusza Wiśniewskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się spotkanie Starosty Słupeckiego - Pana Mariusza Roga  z szerokim gronem przedstawicieli środowiska oświatowego naszego powiatu.
  22 października br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyła się zorganizowana przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki konferencja powiatowa pod nazwą: KSZTAŁCIMY ZAWODOWO.
  14 października br. w odświętnie przygotowanej Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości, oprócz władz samorządowych Powiatu Słupeckiego uczestniczyli dyrektorzy wszystkich szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Słupecki, wicedyrektorzy, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupcy pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy, nauczyciele oraz uczniowie.
  30 września br. w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bardzo uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Słupecki jest organem prowadzącym. W spotkaniu oprócz nominowanych uczniów,  którzy przybyli wraz z rodzicami, uczestniczyli dyrektorzy szkół i władze samorządowe.
  17 września br. Rada Powiatu Słupeckiego jednogłośnie podjęła uchwałę  w sprawie przyjęcia Strategii rozwoju oświaty Powiatu Słupeckiego w latach 2014-2020.
  Sześciu nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Słupecki  uzyskało w sesji letniej awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. W dniu 26 sierpnia 2014 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dorobek awansowanych pedagogów.
 

 

        12.08. br. w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.
  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu rozpoczął realizację programu stypendialnego dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. Stypendium ma charakter pomocy socjalnej i jest wypłacane ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
  Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 lipca 2014 r. weszło w życie   Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.
  Nauczyciele, którzy zamierzają ubiegać się o stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, powinni złożyć do organu prowadzącego szkołę / placówkę wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
  Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015  do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku, tj. 19 maja br.
  Po pierwszych egzaminach pisemnych, które spłoszonych maturzystów już nieco uspokoiły, zaczął się czas egzaminów ustnych. 13 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy zawitał Starosta Słupecki z nadzieją „zasięgnięcia języka”, jakie aktualnie panują nastroje wśród zdających.

znaleziono: 176 artykuły na 9 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - nastepna »