•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  W dniach 23-24.06.2015r. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Słupecki: Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy,  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie i Zagórowie, także  młodzież  z  Gimnazjum w Strzałkowie, podobnie jak  tysiące innych młodych ludzi przybyli do Warszawy na Stadion Narodowy, gdzie odbyła się Gala Jubileuszowa 10-lecia PaT. Co ważne-  było to spotkanie poświęcone profilaktyce pełnej pasji  i energii, a co za tym idzie- skutecznego działania młodego człowieka na rzecz młodego człowieka.
  19 czerwca, w Sali Herbowej odbyło się spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół i jednostek podległych powiatowi słupeckiemu nt. możliwości finansowania oświaty w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
  2 czerwca br. uczniowie z pięciu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego wraz z pedagogami Anetą Gmachowską, Magdaleną Marszałek, Dorotą Markuszewską, Jolantą Suszką i Wojciechem Kocięckim  uczestniczyli w konferencji pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, która  zorganizowana została przez Wicemarszałka RP Eugeniusza Grzeszczaka przy współudziale Grupy Specjalnej Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej. Miejscem konferencji był gmach Sejmu RP w Warszawie.
  Każdy moment życia jest ciągłą przeszłością i przyszłością i każde dziś jest ciągłe wczoraj i jutro” – słowami poety Cypriana Kamila Norwida, absolwenci szkoły: Anita (Herudzińska) Kubicka – z rocznika 2004 i Jędrzej Pietrowicz – z rocznika 1991, rozpoczęli jubileuszową uroczystość.
  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Infrastruktury Sportowej przyznało środki finansowe w formie dotacji celowej – w wysokości 461.800 zł na zadania publiczne programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej dla Miasta i Powiatu Słupeckiego.
  W dniu 28.04.2015r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy odbyły się „XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej Powiatu Słupeckiego”.
  Tegoroczni maturzyści zakończyli swoją naukę uroczyście odbierając świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej w dniu 24 kwietnia 2015 r.
  Adrianna Rudolf  oraz Barbara Dyrka z  słupeckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy reprezentowały  rejon koniński na wojewódzkich eliminacjach 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który obył się
w Trzciance pod Piłą.
 
  W dniu 20 kwietnia 2015 r. w sali herbowej Starostwa Powiatowego odbyło się szkolenie w którym na zaproszenie władz powiatowych wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek Powiatu Słupeckiego a także przedstawiciele Rad Rodziców z poszczególnych szkół.
  W dniu 10 kwietnia 2015 r.  Starosta Słupecki Mariusz Roga oraz Wicestarosta Szymon Grzywiński gościli 22- osobową grupę przedszkolaków z Przedszkola Jarzębinka w Słupcy, grupę VIII Muchomorki – dzieci w wieku 6 lat.
  W serwisie www.zawodowcy.org, opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej, można bezpłatnie znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę. Do dyspozycji pracodawców jest niemal 19 tys. uczniów i absolwentów wielkopolskich szkół. Dodatkowo, w systemie można też publikować oferty szkoleń.
  W związku z podjęciem rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie w roku szkolnym 2014/2015 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy przypomina, że badania gotowości szkolnej dzieci odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami (Roz. MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania poradni psychologiczno-pedagogicznych         w tym publicznych poradni specjalistycznych) i procedurami opracowanymi w poradni w oparciu o wyżej wspomniane rozporządzenie oraz plan organizacji pracy w roku szkolnym 2014/15.
  Fotorelacja ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.

znaleziono: 202 artykuły na 11 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - nastepna »