•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego
3/9/2017
3 września Dożynki Powiatowe w Słupcy - zapraszamy serdecznie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
  W dniu 20 kwietnia 2015 r. w sali herbowej Starostwa Powiatowego odbyło się szkolenie w którym na zaproszenie władz powiatowych wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek Powiatu Słupeckiego a także przedstawiciele Rad Rodziców z poszczególnych szkół.
  W dniu 10 kwietnia 2015 r.  Starosta Słupecki Mariusz Roga oraz Wicestarosta Szymon Grzywiński gościli 22- osobową grupę przedszkolaków z Przedszkola Jarzębinka w Słupcy, grupę VIII Muchomorki – dzieci w wieku 6 lat.
  W serwisie www.zawodowcy.org, opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej, można bezpłatnie znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę. Do dyspozycji pracodawców jest niemal 19 tys. uczniów i absolwentów wielkopolskich szkół. Dodatkowo, w systemie można też publikować oferty szkoleń.
  W związku z podjęciem rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci sześcioletnie w roku szkolnym 2014/2015 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy przypomina, że badania gotowości szkolnej dzieci odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami (Roz. MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania poradni psychologiczno-pedagogicznych         w tym publicznych poradni specjalistycznych) i procedurami opracowanymi w poradni w oparciu o wyżej wspomniane rozporządzenie oraz plan organizacji pracy w roku szkolnym 2014/15.
  Fotorelacja ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.
  W dniu 10 marca w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej pod patronatem Starosty Słupeckiego. Konkurs stanowił pierwszy etap XI Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
  3 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy odbyła się konferencja poświęcona zorganizowaniu tzw. „grupy Pat-owskiej” na terenie Powiatu Słupeckiego.
  2 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy odbyło się kolejne szkolenie zorganizowane przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy - wspólne dla dyrektorów, pedagogów, nauczycieli  szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów  oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Powiatu Słupeckiego.
  Nowoczesne szkolnictwo zawodowe nie powinno zamykać drogi do szkolnictwa wyższego. Powinniśmy je odbudować – powiedziała, inaugurując nowy rok szkolny- Joanna Kluzik- Rostkowska Minister Edukacji Narodowej, która  bieżący rok szkolny ogłosiła  rokiem szkolnictwa zawodowego.
  Od 12 do 18 stycznia grupa młodzieży z słupeckiego LO wraz z opiekunami Marzeną Wojtkowiak i Renatą Bartczak przebywała w Stadthagen w Dolnej Saksonii w Niemczech.
  27 stycznia (wtorek) o godzinie 22.45 w niemieckiej telewizji ARD będzie można obejrzeć uczniów słupeckiego LO, który brali udział w wymianie z młodzieżą zza naszej zachodniej granicy z Ratsgymnasium ze Stadhagen.
  9 stycznia br. odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie Gala „Szkoły Dialogu”, programu edukacyjnego, w którym wzięło udział w ubiegłym roku 41 szkół z całej Polski, m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Szkołę Kostaneckich reprezentowali na uroczystości uczniowie- Ewa Figas, Klaudia Sobolewska, Daniel Zieliński, Paulina Brykowska, Marlena Bisorek, Krystian Kierzek (IV TOT), Sławomira Wilczyńska, Marta Żelek (III TG), Michalina Gośka, Kinga Krukowska (III TOT), Martyna Rybicka, Katarzyna Szcześniak (II LO), Edyta Matuszak, Agnieszka Musiałowska (II TG)- oraz nauczyciele i pracownicy- Łukasz Parus, Michał Ulatowski i Bogdan Karaszewski.
  17 grudnia br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste spotkanie Starosty Powiatu Słupeckiego - p. Mariusza Rogi z uczniami szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego- tegorocznymi Stypendystami Prezesa Rady Ministrów, a także z nauczycielami, którzy w sesji zimowej uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego- nauczyciela dyplomowanego.
  Dnia 14 września 2014r., szesnastoosobowa grupa uczniów z klas technikum obsługi turystycznej z ZSP im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,   wyruszyła na zagraniczne praktyki do Hiszpanii. Opiekunami praktyk byli dyrektor Marek Kujawa oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych  Kamila Bartłomiejczak.
  SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI I oraz PRIMUS
  12.11.2014 roku w Auli im. Tadeusza Wiśniewskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyło się spotkanie Starosty Słupeckiego - Pana Mariusza Roga  z szerokim gronem przedstawicieli środowiska oświatowego naszego powiatu.
  22 października br. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyła się zorganizowana przez Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki konferencja powiatowa pod nazwą: KSZTAŁCIMY ZAWODOWO.
  14 października br. w odświętnie przygotowanej Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości, oprócz władz samorządowych Powiatu Słupeckiego uczestniczyli dyrektorzy wszystkich szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Słupecki, wicedyrektorzy, wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupcy pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy, nauczyciele oraz uczniowie.

znaleziono: 188 artykuły na 10 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   - nastepna »