•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Kwiecień 2017
PNWTSRCZPTSOND
     
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Oświata

         Oświata


 
   „Poławiacze Pereł” to kompleksowy program zorganizowany przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie realizowany w formule Szkoły Letniej – intensywnych wakacyjnych obozów naukowych. Wytypowani uczestnicy biorą udział w kampusach naukowych z różnych dziedzin wiedzy (np. literacko – dziennikarskim, medycznym, nowych technologii). Uzupełnieniem są zajęcia rozwoju osobistego oraz zajęcia artystyczne.
  W dniach 23-24.06.2015r. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Słupecki: Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy,  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie i Zagórowie, także  młodzież  z  Gimnazjum w Strzałkowie, podobnie jak  tysiące innych młodych ludzi przybyli do Warszawy na Stadion Narodowy, gdzie odbyła się Gala Jubileuszowa 10-lecia PaT. Co ważne-  było to spotkanie poświęcone profilaktyce pełnej pasji  i energii, a co za tym idzie- skutecznego działania młodego człowieka na rzecz młodego człowieka.
  19 czerwca, w Sali Herbowej odbyło się spotkanie informacyjne z dyrektorami szkół i jednostek podległych powiatowi słupeckiemu nt. możliwości finansowania oświaty w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
  2 czerwca br. uczniowie z pięciu szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego wraz z pedagogami Anetą Gmachowską, Magdaleną Marszałek, Dorotą Markuszewską, Jolantą Suszką i Wojciechem Kocięckim  uczestniczyli w konferencji pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, która  zorganizowana została przez Wicemarszałka RP Eugeniusza Grzeszczaka przy współudziale Grupy Specjalnej Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej. Miejscem konferencji był gmach Sejmu RP w Warszawie.
  Każdy moment życia jest ciągłą przeszłością i przyszłością i każde dziś jest ciągłe wczoraj i jutro” – słowami poety Cypriana Kamila Norwida, absolwenci szkoły: Anita (Herudzińska) Kubicka – z rocznika 2004 i Jędrzej Pietrowicz – z rocznika 1991, rozpoczęli jubileuszową uroczystość.
  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Infrastruktury Sportowej przyznało środki finansowe w formie dotacji celowej – w wysokości 461.800 zł na zadania publiczne programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej dla Miasta i Powiatu Słupeckiego.
  W dniu 28.04.2015r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy odbyły się „XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i Obrony Cywilnej Powiatu Słupeckiego”.
  Tegoroczni maturzyści zakończyli swoją naukę uroczyście odbierając świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej w dniu 24 kwietnia 2015 r.

znaleziono: 171 artykuły na 9 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - nastepna »