•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Pracownicy oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z sześciu powiatów Wielkopolski, policji i prokuratury wzięli udział w szkoleniu w zakresie m.in. zapobiegania korupcji, które zorganizowano w środę (tj. 24 lutego) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Blisko 20 hodowców koni z terenu całego Powiatu Słupeckiego uczestniczyło w zorganizowanym we wtorek (tj. 23 lutego) w słupeckim Starostwie zebraniu sprawozdawczym Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni.
  Blisko 60 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 6 lutego) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat była „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosił VIII edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
  Wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”, które odbędzie się dnia 6 lutego br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Bezpieczna praca przenośną pilarką łańcuchową
  1. Podstawa prawna.
 – (art. 126 ust 1 pkt 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody – t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm.) Skarb Państwa w imieniu którego działa regionalny dyrektor ochrony środowiska odpowiada za szkody wyrządzone między innymi przez bobry w gospodarstwie rolnym, leśnym lub rybackim. Odpowiedzialność o której mowa wyżej nie obejmuje utraconych korzyści. Poszkodowany aby uzyskać odszkodowanie musi złożyć wniosek wraz z załącznikami do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, ul. 28 Czerwca 1956r. Nr 223/229, 61-485 Poznań.
  Firma Agro ABC z siedzibą w Zaworach uruchamia bezpłatne szkolenia przygotowujące osoby odchodzące z sektora rolnego do wykonywania zawodów:
  Prezesi kół i stowarzyszeń pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego spotkali się z samorządowcami, aby omówić m.in. możliwości finansowania pszczelarzy w 2010 rok
  „Udział dzieci w pracach rodzinnego gospodarstwa rolnego”
  Do podstawowych prac wykonywanych na polu jesienią należy: zbiór ziemniaków i innych okopowych, kukurydzy, siew roślin ozimych, nawożenie przedsiewne i uprawki przedsiewne (orka, bronowanie, kultywatorowanie).
  "Zagrożenia  podczas żniw"
  Starosta Słupecki zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości gruntowych położonych w Gminie Słupca.
  Dopłaty do materiału siewnego oraz Płatność niezwiązana - sektor skrobi ziemniaczanej
  Do połowy sierpnia można się zgłaszać do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food 2009, pawilon Smaki Regionów. Targi zaplanowano na 14 – 17 września.
  "Zagrożenia chemiczne"
  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje „Zagrożenia mechaniczne”
  Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  Do końca kwietnia można zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy kandydatury do tytułu „Słupecki Rolnik Roku”.
  Komisja Konkursowa zwizytowała zgłoszonych do Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - 5 gospodarstw z terenu Powiatu Słupeckiego. Laureatów etapu regionalnego siódmej edycji konkursu poznamy jednak dopiero w czerwcu.

znaleziono: 164 artykuły na 9 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - nastepna »
     czytan : 8714