•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi – apeluje Okręgowy Inspektor  Pracy
  Ósmego września ruszy Powszechny Spis Rolny 2010. Potrwa do końca października. Jednak już od 1 września będzie można samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz spisowy.
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  VIII edycja etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięta.
             W tym bezpłatnym szkoleniu może brać udział pełnoletni mieszkaniec Wielkopolski, ubezpieczony w KRUS, rolnik lub jego domownik wykonujący działalność rolniczą, deklarujący chęć odejścia z rolnictwa (np. dzieci rolników, małżonek, rodzeństwo).
  GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ POWODZIOWĄ
  Jak nie stracić płatności bezpośrednich i rolnośrodowiskowych oraz ONW na rok 2010
  Wypadki przy pracy rolniczej
  W 2010 roku ARiMR przeprowadzi kolejne nabory wniosków o udzielenie pomocy finansowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.Pieniądze z tego Programu są przeznaczone przede wszystkim na budowę nowoczesnego, konkurencyjnego sektora rolno-spożywczego i leśnictwa, prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z wymogami ochrony środowiska naturalnego, na rozwój kultury i zachowanie tradycji na wsi oraz działania na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców wsi i ich aktywizację gospodarczą.
  Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin przez rolników – to główny temat zorganizowanego we wtorek (tj. 11 maja) w słupeckim Starostwie spotkania władz powiatu, policji i Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z przedstawicielami kół stowarzyszeń pszczelarskich.
  17 maja mija termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na 2010 rok. Wnioski będzie można składać co prawda jeszcze do 11 czerwca, jednak za każdy dzień zwłoki płatność będzie pomniejszana.
  Ponad 200 kg węzy zakupił Powiat dla kół i stowarzyszeń pszczelarskich ziemi słupeckiej. Węza została już przekazana pszczelarzom.
  Komisja Konkursowa zwizytowała zgłoszone do Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” gospodarstwa z m.in. terenu Powiatu Słupeckiego. Laureatów etapu regionalnego siódmej edycji konkursu poznamy jednak dopiero pod koniec czerwca.
  Różnorodność prac w gospodarstwie rolnym powoduje, że wykonujący te prace są narażeni na wypadki bardziej niż inni - w rolnictwie zdarzają się one dwa razy częściej niż w innych działach gospodarki, a wypadki śmiertelne do czterech razy częściej. APELUJEMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA  PODCZAS  WIOSENNYCH  PRAC  POLOWYCH  I  PRAC W  OBEJŚCIU 
        
 

Starosta Złotowski, Zarząd Powiatu Złotowskiego i Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski „Krajna” zachęcają do uczestnictwa w XI Międzynarodowych Targach Agroturystycznych i Turystycznych, które odbędą się w dniach 8-9 maja 2010 roku. Dla zainteresowanych podajemy namiary na organizatorów.

  Spółdzielnia Mleczarska „Udziałowców” w Strzałkowie znów w gronie najlepszych. We wtorek (tj. 30 marca) w Warszawie otrzymała Nagrodę Orła Agrobiznesu.
  IX edycja Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku rozstrzygnięta. W niedzielę (tj. 21 marca) w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono nominowanych do tytułu i zwycięzców kolejnej edycji Konkursu. Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy Powiatu Słupeckiego.
  Blisko 70 rolników z terenu całego Powiatu Słupeckiego wzięło udział w organizowanym przez słupeckiego Starostwo spotkaniu dotyczącym pozyskiwania środków unijnych, które odbyło się w piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy.
 
WIOSENNE  PRACE POLOWE
  Możliwości i zasady pozyskiwania unijnych środków finansowych to główny temat organizowanego przez słupeckie Starostwo spotkania dla rolników, które odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy przy ul. Wojska Polskiego 13 o godz. 11.00.

znaleziono: 164 artykuły na 9 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9   - nastepna »
     czytan : 8711