•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  17 maja mija termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na 2010 rok. Wnioski będzie można składać co prawda jeszcze do 11 czerwca, jednak za każdy dzień zwłoki płatność będzie pomniejszana.
  Ponad 200 kg węzy zakupił Powiat dla kół i stowarzyszeń pszczelarskich ziemi słupeckiej. Węza została już przekazana pszczelarzom.
  Komisja Konkursowa zwizytowała zgłoszone do Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” gospodarstwa z m.in. terenu Powiatu Słupeckiego. Laureatów etapu regionalnego siódmej edycji konkursu poznamy jednak dopiero pod koniec czerwca.
  Różnorodność prac w gospodarstwie rolnym powoduje, że wykonujący te prace są narażeni na wypadki bardziej niż inni - w rolnictwie zdarzają się one dwa razy częściej niż w innych działach gospodarki, a wypadki śmiertelne do czterech razy częściej. APELUJEMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA  PODCZAS  WIOSENNYCH  PRAC  POLOWYCH  I  PRAC W  OBEJŚCIU 
        
 

Starosta Złotowski, Zarząd Powiatu Złotowskiego i Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski „Krajna” zachęcają do uczestnictwa w XI Międzynarodowych Targach Agroturystycznych i Turystycznych, które odbędą się w dniach 8-9 maja 2010 roku. Dla zainteresowanych podajemy namiary na organizatorów.

  Spółdzielnia Mleczarska „Udziałowców” w Strzałkowie znów w gronie najlepszych. We wtorek (tj. 30 marca) w Warszawie otrzymała Nagrodę Orła Agrobiznesu.
  IX edycja Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku rozstrzygnięta. W niedzielę (tj. 21 marca) w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono nominowanych do tytułu i zwycięzców kolejnej edycji Konkursu. Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy Powiatu Słupeckiego.
  Blisko 70 rolników z terenu całego Powiatu Słupeckiego wzięło udział w organizowanym przez słupeckiego Starostwo spotkaniu dotyczącym pozyskiwania środków unijnych, które odbyło się w piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy.
 
WIOSENNE  PRACE POLOWE
  Możliwości i zasady pozyskiwania unijnych środków finansowych to główny temat organizowanego przez słupeckie Starostwo spotkania dla rolników, które odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy przy ul. Wojska Polskiego 13 o godz. 11.00.
  Pracownicy oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z sześciu powiatów Wielkopolski, policji i prokuratury wzięli udział w szkoleniu w zakresie m.in. zapobiegania korupcji, które zorganizowano w środę (tj. 24 lutego) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Blisko 20 hodowców koni z terenu całego Powiatu Słupeckiego uczestniczyło w zorganizowanym we wtorek (tj. 23 lutego) w słupeckim Starostwie zebraniu sprawozdawczym Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni.
  Blisko 60 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 6 lutego) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat była „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosił VIII edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
  Wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”, które odbędzie się dnia 6 lutego br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Bezpieczna praca przenośną pilarką łańcuchową
  1. Podstawa prawna.
 – (art. 126 ust 1 pkt 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody – t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm.) Skarb Państwa w imieniu którego działa regionalny dyrektor ochrony środowiska odpowiada za szkody wyrządzone między innymi przez bobry w gospodarstwie rolnym, leśnym lub rybackim. Odpowiedzialność o której mowa wyżej nie obejmuje utraconych korzyści. Poszkodowany aby uzyskać odszkodowanie musi złożyć wniosek wraz z załącznikami do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, ul. 28 Czerwca 1956r. Nr 223/229, 61-485 Poznań.
  Firma Agro ABC z siedzibą w Zaworach uruchamia bezpłatne szkolenia przygotowujące osoby odchodzące z sektora rolnego do wykonywania zawodów:
  Prezesi kół i stowarzyszeń pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego spotkali się z samorządowcami, aby omówić m.in. możliwości finansowania pszczelarzy w 2010 rok
  „Udział dzieci w pracach rodzinnego gospodarstwa rolnego”

znaleziono: 154 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 4060