•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Kwiecień 2017
PNWTSRCZPTSOND
     
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Komisja Konkursowa zwizytowała zgłoszone do Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” gospodarstwa z m.in. terenu Powiatu Słupeckiego. Laureatów etapu regionalnego siódmej edycji konkursu poznamy jednak dopiero pod koniec czerwca.
  Różnorodność prac w gospodarstwie rolnym powoduje, że wykonujący te prace są narażeni na wypadki bardziej niż inni - w rolnictwie zdarzają się one dwa razy częściej niż w innych działach gospodarki, a wypadki śmiertelne do czterech razy częściej. APELUJEMY O PRZESTRZEGANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA  PODCZAS  WIOSENNYCH  PRAC  POLOWYCH  I  PRAC W  OBEJŚCIU 
        
 

Starosta Złotowski, Zarząd Powiatu Złotowskiego i Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Północnej Wielkopolski „Krajna” zachęcają do uczestnictwa w XI Międzynarodowych Targach Agroturystycznych i Turystycznych, które odbędą się w dniach 8-9 maja 2010 roku. Dla zainteresowanych podajemy namiary na organizatorów.

  Spółdzielnia Mleczarska „Udziałowców” w Strzałkowie znów w gronie najlepszych. We wtorek (tj. 30 marca) w Warszawie otrzymała Nagrodę Orła Agrobiznesu.
  IX edycja Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku rozstrzygnięta. W niedzielę (tj. 21 marca) w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono nominowanych do tytułu i zwycięzców kolejnej edycji Konkursu. Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy Powiatu Słupeckiego.
  Blisko 70 rolników z terenu całego Powiatu Słupeckiego wzięło udział w organizowanym przez słupeckiego Starostwo spotkaniu dotyczącym pozyskiwania środków unijnych, które odbyło się w piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy.
 
WIOSENNE  PRACE POLOWE
  Możliwości i zasady pozyskiwania unijnych środków finansowych to główny temat organizowanego przez słupeckie Starostwo spotkania dla rolników, które odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 19 marca) w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupcy przy ul. Wojska Polskiego 13 o godz. 11.00.
  Pracownicy oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z sześciu powiatów Wielkopolski, policji i prokuratury wzięli udział w szkoleniu w zakresie m.in. zapobiegania korupcji, które zorganizowano w środę (tj. 24 lutego) w słupeckim Starostwie Powiatowym.
  Blisko 20 hodowców koni z terenu całego Powiatu Słupeckiego uczestniczyło w zorganizowanym we wtorek (tj. 23 lutego) w słupeckim Starostwie zebraniu sprawozdawczym Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni.
  Blisko 60 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 6 lutego) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat była „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosił VIII edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
  Wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół”, które odbędzie się dnia 6 lutego br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Bezpieczna praca przenośną pilarką łańcuchową
  1. Podstawa prawna.
 – (art. 126 ust 1 pkt 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody – t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 151 poz. 1220 z późn. zm.) Skarb Państwa w imieniu którego działa regionalny dyrektor ochrony środowiska odpowiada za szkody wyrządzone między innymi przez bobry w gospodarstwie rolnym, leśnym lub rybackim. Odpowiedzialność o której mowa wyżej nie obejmuje utraconych korzyści. Poszkodowany aby uzyskać odszkodowanie musi złożyć wniosek wraz z załącznikami do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, ul. 28 Czerwca 1956r. Nr 223/229, 61-485 Poznań.
  Firma Agro ABC z siedzibą w Zaworach uruchamia bezpłatne szkolenia przygotowujące osoby odchodzące z sektora rolnego do wykonywania zawodów:
  Prezesi kół i stowarzyszeń pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego spotkali się z samorządowcami, aby omówić m.in. możliwości finansowania pszczelarzy w 2010 rok
  „Udział dzieci w pracach rodzinnego gospodarstwa rolnego”
  Do podstawowych prac wykonywanych na polu jesienią należy: zbiór ziemniaków i innych okopowych, kukurydzy, siew roślin ozimych, nawożenie przedsiewne i uprawki przedsiewne (orka, bronowanie, kultywatorowanie).
  "Zagrożenia  podczas żniw"

znaleziono: 152 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 3403