•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Kwiecień 2017
PNWTSRCZPTSOND
     
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dr inż. Henryk Smolarz ogłosił IX edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.
  ZIMA W GOSPODARSTWACH ROLNYCH
  Płatności w ramach kampanii 2010 oraz realizacja PROW 2007-2013 to główne tematy spotkania z rolnikami Powiatu Słupeckiego, które w słupeckim Starostwie w miniony piątek (tj. 5 listopada) zorganizowało Powiatowe Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy. Gościem specjalnym, a jednocześnie prowadzącym szkolenie była wiceprezes ARiMR w Warszawie Zofia Szalczyk.
 

Do podstawowych prac wykonywanych na polu jesienią należy: zbiór ziemniaków
i innych okopowych, kukurydzy, siew roślin ozimych, nawożenie przedsiewne
i uprawki przedsiewne (orka, bronowanie, kultywatorowanie).
Przy pracach tych stosuje się wiele typów maszyn, np. zestawy uprawowo-siewne, kombajny do zbioru okopowych, kopaczki do ziemniaków, pługi.

  W dniu 18 października ruszyła realizacja płatności – poinformowała na konferencji w słupeckim Starostwie w miniony poniedziałek Zofia Szalczyk Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Konferencję zorganizowało biuro Powiatowe ARiMR w Słupcy.
  Ponad 580 sztuk młodych bażantów rozdano kołom łowieckim Powiatu Słupeckiego w miniony wtorek (tj. 5 października). Przekazanie nastąpiło na terenie stanicy łowieckiej Koła Nr 34 „Knieja” w Leśnictwie Rogal koło Zagórowa.
  Z przedstawicielami Regionalnego Związku Pszczelarzy w miniony piątek (tj. 24 września) spotkały się władze Powiatu Słupeckiego. Prezesów Kół reprezentujący pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego podjął Starosta Słupecki Mariusz Roga.
  Informacja o dostępnych instrumentach wsparcia dla rolników poszkodowanych przez powódź, obsunięcia ziemi i huragany w maju i czerwcu 2010 r.
  Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi – apeluje Okręgowy Inspektor  Pracy
  Ósmego września ruszy Powszechny Spis Rolny 2010. Potrwa do końca października. Jednak już od 1 września będzie można samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz spisowy.
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  VIII edycja etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięta.
             W tym bezpłatnym szkoleniu może brać udział pełnoletni mieszkaniec Wielkopolski, ubezpieczony w KRUS, rolnik lub jego domownik wykonujący działalność rolniczą, deklarujący chęć odejścia z rolnictwa (np. dzieci rolników, małżonek, rodzeństwo).
  GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ POWODZIOWĄ
  Jak nie stracić płatności bezpośrednich i rolnośrodowiskowych oraz ONW na rok 2010
  Wypadki przy pracy rolniczej
  W 2010 roku ARiMR przeprowadzi kolejne nabory wniosków o udzielenie pomocy finansowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.Pieniądze z tego Programu są przeznaczone przede wszystkim na budowę nowoczesnego, konkurencyjnego sektora rolno-spożywczego i leśnictwa, prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z wymogami ochrony środowiska naturalnego, na rozwój kultury i zachowanie tradycji na wsi oraz działania na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców wsi i ich aktywizację gospodarczą.
  Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin przez rolników – to główny temat zorganizowanego we wtorek (tj. 11 maja) w słupeckim Starostwie spotkania władz powiatu, policji i Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z przedstawicielami kół stowarzyszeń pszczelarskich.
  17 maja mija termin składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na 2010 rok. Wnioski będzie można składać co prawda jeszcze do 11 czerwca, jednak za każdy dzień zwłoki płatność będzie pomniejszana.
  Ponad 200 kg węzy zakupił Powiat dla kół i stowarzyszeń pszczelarskich ziemi słupeckiej. Węza została już przekazana pszczelarzom.

znaleziono: 152 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 3402