•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Blisko 50 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 5 marca) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga zaprasza wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”, które odbędzie się w dniu 5 marca br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dr inż. Henryk Smolarz ogłosił IX edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.
  ZIMA W GOSPODARSTWACH ROLNYCH
  Płatności w ramach kampanii 2010 oraz realizacja PROW 2007-2013 to główne tematy spotkania z rolnikami Powiatu Słupeckiego, które w słupeckim Starostwie w miniony piątek (tj. 5 listopada) zorganizowało Powiatowe Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy. Gościem specjalnym, a jednocześnie prowadzącym szkolenie była wiceprezes ARiMR w Warszawie Zofia Szalczyk.
 

Do podstawowych prac wykonywanych na polu jesienią należy: zbiór ziemniaków
i innych okopowych, kukurydzy, siew roślin ozimych, nawożenie przedsiewne
i uprawki przedsiewne (orka, bronowanie, kultywatorowanie).
Przy pracach tych stosuje się wiele typów maszyn, np. zestawy uprawowo-siewne, kombajny do zbioru okopowych, kopaczki do ziemniaków, pługi.

  W dniu 18 października ruszyła realizacja płatności – poinformowała na konferencji w słupeckim Starostwie w miniony poniedziałek Zofia Szalczyk Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Konferencję zorganizowało biuro Powiatowe ARiMR w Słupcy.
  Ponad 580 sztuk młodych bażantów rozdano kołom łowieckim Powiatu Słupeckiego w miniony wtorek (tj. 5 października). Przekazanie nastąpiło na terenie stanicy łowieckiej Koła Nr 34 „Knieja” w Leśnictwie Rogal koło Zagórowa.
  Z przedstawicielami Regionalnego Związku Pszczelarzy w miniony piątek (tj. 24 września) spotkały się władze Powiatu Słupeckiego. Prezesów Kół reprezentujący pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego podjął Starosta Słupecki Mariusz Roga.
  Informacja o dostępnych instrumentach wsparcia dla rolników poszkodowanych przez powódź, obsunięcia ziemi i huragany w maju i czerwcu 2010 r.
  Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi – apeluje Okręgowy Inspektor  Pracy
  Ósmego września ruszy Powszechny Spis Rolny 2010. Potrwa do końca października. Jednak już od 1 września będzie można samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz spisowy.
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  VIII edycja etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięta.
             W tym bezpłatnym szkoleniu może brać udział pełnoletni mieszkaniec Wielkopolski, ubezpieczony w KRUS, rolnik lub jego domownik wykonujący działalność rolniczą, deklarujący chęć odejścia z rolnictwa (np. dzieci rolników, małżonek, rodzeństwo).
  GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ POWODZIOWĄ
  Jak nie stracić płatności bezpośrednich i rolnośrodowiskowych oraz ONW na rok 2010
  Wypadki przy pracy rolniczej
  W 2010 roku ARiMR przeprowadzi kolejne nabory wniosków o udzielenie pomocy finansowej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.Pieniądze z tego Programu są przeznaczone przede wszystkim na budowę nowoczesnego, konkurencyjnego sektora rolno-spożywczego i leśnictwa, prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z wymogami ochrony środowiska naturalnego, na rozwój kultury i zachowanie tradycji na wsi oraz działania na rzecz podniesienia jakości życia mieszkańców wsi i ich aktywizację gospodarczą.
  Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin przez rolników – to główny temat zorganizowanego we wtorek (tj. 11 maja) w słupeckim Starostwie spotkania władz powiatu, policji i Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z przedstawicielami kół stowarzyszeń pszczelarskich.

znaleziono: 154 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 4031