•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  Rozstrzygnięto IX edycję etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. O miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rywalizowało dziewięć gospodarstw. Cztery z powiatu konińskiego, jedno z powiatu kolskiego, dwa z tureckiego, oraz dwa z powiatu słupeckiego.
  WIOSENNE  PRACE POLOWE
  Materiały informacyjne dotyczące płatności obszarowych na 2011 r. oraz zasady prowadzenia dokumentacji wymaganej przy prowadzeniu działalności związanej z produkcją zwierzęcą.
  Blisko 50 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 5 marca) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga zaprasza wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”, które odbędzie się w dniu 5 marca br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dr inż. Henryk Smolarz ogłosił IX edycję Ogólnokrajowego  Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.
  ZIMA W GOSPODARSTWACH ROLNYCH
  Płatności w ramach kampanii 2010 oraz realizacja PROW 2007-2013 to główne tematy spotkania z rolnikami Powiatu Słupeckiego, które w słupeckim Starostwie w miniony piątek (tj. 5 listopada) zorganizowało Powiatowe Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy. Gościem specjalnym, a jednocześnie prowadzącym szkolenie była wiceprezes ARiMR w Warszawie Zofia Szalczyk.
 

Do podstawowych prac wykonywanych na polu jesienią należy: zbiór ziemniaków
i innych okopowych, kukurydzy, siew roślin ozimych, nawożenie przedsiewne
i uprawki przedsiewne (orka, bronowanie, kultywatorowanie).
Przy pracach tych stosuje się wiele typów maszyn, np. zestawy uprawowo-siewne, kombajny do zbioru okopowych, kopaczki do ziemniaków, pługi.

  W dniu 18 października ruszyła realizacja płatności – poinformowała na konferencji w słupeckim Starostwie w miniony poniedziałek Zofia Szalczyk Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Konferencję zorganizowało biuro Powiatowe ARiMR w Słupcy.
  Ponad 580 sztuk młodych bażantów rozdano kołom łowieckim Powiatu Słupeckiego w miniony wtorek (tj. 5 października). Przekazanie nastąpiło na terenie stanicy łowieckiej Koła Nr 34 „Knieja” w Leśnictwie Rogal koło Zagórowa.
  Z przedstawicielami Regionalnego Związku Pszczelarzy w miniony piątek (tj. 24 września) spotkały się władze Powiatu Słupeckiego. Prezesów Kół reprezentujący pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego podjął Starosta Słupecki Mariusz Roga.
  Informacja o dostępnych instrumentach wsparcia dla rolników poszkodowanych przez powódź, obsunięcia ziemi i huragany w maju i czerwcu 2010 r.
  Ceną nieuwagi, pośpiechu i lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Ofiarami tych wypadków są również najmłodsi – apeluje Okręgowy Inspektor  Pracy
  Ósmego września ruszy Powszechny Spis Rolny 2010. Potrwa do końca października. Jednak już od 1 września będzie można samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz spisowy.
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  VIII edycja etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” rozstrzygnięta.
             W tym bezpłatnym szkoleniu może brać udział pełnoletni mieszkaniec Wielkopolski, ubezpieczony w KRUS, rolnik lub jego domownik wykonujący działalność rolniczą, deklarujący chęć odejścia z rolnictwa (np. dzieci rolników, małżonek, rodzeństwo).
  GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII
W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ POWODZIOWĄ

znaleziono: 158 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 4734