•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Kwiecień 2017
PNWTSRCZPTSOND
     
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Państwo Małgorzata i Leszek Pawlakowie z Brudzewa, gm. Strzałkowo, w niedzielę 7 kwietnia podczas gali finałowej konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2012 zorganizowanej w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich cieszyli się zdobytym tytułem laureata. Radość dzielili z nimi wicestarosta Andrzej Kin, Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego Tadeusz Krotoszyński, wójt Dariusz Grzywiński i dyrektor biura poselskiego marszałka Eugeniusza Grzeszczaka, Szymon Grzywiński.
  Wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Wychów, unasiennianie i poddawanie matek pszczelich”, które odbędzie się dnia 23 lutego br. (sobota) o godzinie 10.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XI edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" , Kategoria: gospodarstwa indywidualne, objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
  Z dniem 31 grudnia 2012 r. wygasają wszystkie strefy ochronne ujęć wody ustanowione przed dniem 1 stycznia 2002 r.
 

W okresie wczesnej jesieni następuje spiętrzenie prac wymagających koncentracji oraz zwiększonego
wysiłku fizycznego. Czynniki te potęgują zagrożenia wypadkowe, a pośpiech uniemożliwia zorganizowanie
pracy w taki sposób, by przebiegała bezpiecznie.

  Galeria
  W okresie nasilonych prac żniwnych często dochodzi do wypadków.
Zwróćmy uwagę, że spiętrzenie prac żniwnych angażuje wszystkich domowników, łącznie z dziećmi, osobami starszymi, krewnymi z miasta. Czas pracy przekracza niejednokrotnie 12 godzin na dobę. Pracom żniwnym towarzyszy duże zapylenie oraz zagrożenia związane z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości.
  Od wielu lat upadki osób stanowią najliczniejszą grupę wypadków przy pracy rolniczej.
  XI edycja Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku rozstrzygnięta. W niedzielę (tj. 25 marca) w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala, podczas której ogłoszono nominowanych do tytułu i zwycięzców kolejnej edycji Konkursu.
  Praca rolnika jest ciężka i niebezpieczna. Miejscem pracy jest zagroda, obejście, budynki inwentarskie, uprawiane pole.
Sezonowość prac w polu i zmiany pogody powodują konieczność dłuższej pracy w ciągu dnia nawet kilkanaście godzin na dobę. Często towarzyszy jej pośpiech, który połączony ze zmęczeniem i brakiem odpoczynku może powodować niebezpieczne sytuacje. Można się przed nimi uchronić. Zmniejszenie ryzyka wypadku to przede wszystkim sprawa wiedzy, wyobraźni, ostrożności i stosowania się do zasad bezpiecznej pracy.
  W miniony piątek, tj. 17 lutego, w Poznaniu podczas konferencji III Europejskiego Dnia Młodego Rolnika, zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra - Premiery, rozstrzygnięto konkurs „Innowacyjny Młody Rolnik 2012”.
  Z przedstawicielami Regionalnego Związku Pszczelarzy spotkały się władze Powiatu Słupeckiego. Prezesów kół reprezentujących pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego podjął Starosta Słupecki, Mariusz Roga oraz Wicestarosta Słupecki, Andrzej Kin. W spotkaniu udział wzięli również Pan Bogdan Jastrząb, Radny Powiatu Słupeckiego i zarazem pszczelarz, Pan Paweł Szczepański, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz Pan Adam Kwapich, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Słupcy.
  Ubiegłoroczna akcja w ramach odbudowy populacji zagrożonych gatunków zwierzyny łownej w naszych powiatowych lasach miała swoją kontynuację – oto 12 października br. na terenie stanicy „Rogal” we Wrąbczynie rozdysponowano między 6 kół łowieckich 300 szt. 22-tygodniowych bażantów z hodowli w Klonie pod Ostrzeszowem. Nim dokonano podziału bażancich kur i kogutów, w obecności Wicestarosty Andrzeja Kina, p. Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa - Małgorzaty Modrzejewskiej oraz przybyłych łowczych miało miejsce widowiskowe wypuszczenie pięknie umaszczonych ptaków.
  Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Słupca organizuje wypoczynek letni dla dzieci rolników (obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS) w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
  Z uwagi na zbliżające się żniwa Placówka Terenowa jak co roku zwraca się z  Apelem  do rolników:
ABY NIE NARAŻAĆ SIEBIE I SWOICH BLISKICH TRZEBA STOSOWAĆ ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY ORAZ ZACHOWAĆ NIEZBĘDNĄ PRZEZORNOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ.
  Rozstrzygnięto IX edycję etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. O miano najbezpieczniejszego gospodarstwa rywalizowało dziewięć gospodarstw. Cztery z powiatu konińskiego, jedno z powiatu kolskiego, dwa z tureckiego, oraz dwa z powiatu słupeckiego.
  WIOSENNE  PRACE POLOWE
  Materiały informacyjne dotyczące płatności obszarowych na 2011 r. oraz zasady prowadzenia dokumentacji wymaganej przy prowadzeniu działalności związanej z produkcją zwierzęcą.
  Blisko 50 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 5 marca) w słupeckim Starostwie szkoleniu na temat „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga zaprasza wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Przygotowanie rodzin pszczelich do zimowania i wczesny rozwój wiosenny”, które odbędzie się w dniu 5 marca br. (sobota) o godzinie 9.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.

znaleziono: 152 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 3399