•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Maj 2017
PNWTSRCZPTSOND
2
4
5
6
7
8
9
11
12
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
31
    
   
27/5/2017
27 maja w Zagórowie Akcja Krwiodawcza SpoKREWnieni
3/6/2017
XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  Blisko 50 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 28 marca) w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy szkoleniu. Było to już czwarte szkolenie jakie zostało przygotowane dla pszczelarzy w ramach prowadzonej współpracy pomiędzy Powiatem Słupeckim a Kołami Pszczelarskimi.
  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników do składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2015 r.
  Informujemy, iż w okresie od dnia 23 marca 2015 r. do dnia 31 sierpnia 2015 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  W dniu 01 stycznia 2015r. weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2014r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r. poz.1831) wprowadzając m.in. nowy art. 5b. do ustawy z dnia 20 grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz.1403, z późn.  zm.).
  Ponad 130 osób uczestniczyło w I Forum Rolniczym Powiatu Słupeckiego, które odbyło się 2 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy.
  Trwają ostatnie przygotowania do Forum Rolniczego Powiatu Słupeckiego, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (2 marca) w Szkole Muzycznej w Słupcy.
  W dniu 17 lutego na zaproszenie Wicestarosty Szymona Grzywińskiego oraz Jacka Szczapa, kierownika ARiMR w Słupcy do Sali Herbowej Starostwa przybyli rolnicy zainteresowani nowymi zasadami płatności bezpośrednich oraz PROW 2014-2020. Spotkanie poprowadził i merytorycznie wspierał kierownik Agencji.
  Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r.  uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR„Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”.
  Na spotkanie podsumowujące działalność doradczą za 2014 r. do Sali Herbowej Starostwa w dniu 10 lutego swoich gości zaprosił Adam Kwapich – Kierownik ZD WODR.
  Na dzień 2 marca b.r. zaplanowano I Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim – Czesława Siekierskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Posła na Sejm RP – Piotra Walkowskiego.
  Ziemia Słupecka, ze względu na swe zróżnicowania fizjograficzne, stanowi wspaniały obszar do bytowania licznych populacji ze świata flory i fauny. Te korzystne uwarunkowania sprawiały, że w nieodległej jeszcze przeszłości nasz Powiat cechowało bogactwo występowania różnorodnych gatunków dzikiej zwierzyny drobnej, a w tym również ptactwa.
   
  Starostwo Powiatowe w Słupcy we współpracy z Akademią Słońca z Poznania po sukcesie w 2011 roku po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w niezwykle cennym przedsięwzięciu z zakresu odnawialnych źródeł energii.
  Informujemy, iż w okresie od dnia 14 kwietnia 2014r. do dnia 14 sierpnia 2014 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  W minioną środę tj. 29 stycznia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu opłat za korzystanie ze środowiska, z tytułu wprowadzania gazów i pyłów do powietrza, poboru wód i odprowadzania ścieków, składowania odpadów oraz sprawozdawczości z zakresu gospodarowania odpadami.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" , Kategoria: gospodarstwa indywidualne organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Agencją Nieruchomości Rolnych, pod patronatem medialnym: TVP 1, dwutygodnika AGRO SERWIS, miesięcznika AGROmechanika,  Telewizji interaktywnej AGRO NEWS com.pl i tygodnika „Zielony Sztandar”.
  W tegorocznym plebiscycie tygodnika „Głos Wielkopolski”, mającym wyłonić „Wielkopolskiego Rolnika Roku 2013”, najwyższy laur, w wyniku uzyskania rekordowej ilości 13 196 smsów, przypadł rolnikom z powiatu słupeckiego – państwu Marii i Józefowi Lisieckim.
  Praca rolnika uzależniona jest w szczególny sposób od pory roku oraz pogody.
Większość prac w rolnictwie wykonuje się na otwartej przestrzeni. Zima  jest okresem  kiedy rolnicy szczególnie Ci pracujący na powietrzu – narażeni są na działanie niskich temperatur.
Występowanie opadów śniegu, gołoledzi, szadzi lub szronu może powodować istotne zagrożenia dla osób pracujących na otwartej przestrzeni. Niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że zwiększa się zagrożenie wypadkowe.
  Dopiero zakończył się okres nasilonych prac żniwnych a już ponownie apelujemy do rolników o ostrożną i bezpieczną pracę.
W okresie wczesnej jesieni następuje spiętrzenie prac wymagających koncentracji oraz zwiększonego wysiłku fizycznego. Czynniki te potęgują zagrożenia wypadkowe, a pośpiech uniemożliwia zorganizowanie pracy w taki sposób, by przebiegała bezpiecznie.

znaleziono: 154 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 4030