•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
 
31 maja 2015 r.
  Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu przypomina, że nieprawidłowe wykonywanie zabiegów środkami ochrony roślin, niesie za sobą duże zagrożenie dla pszczół. I innych zapylaczy.
  Zwracam się z prośbą do wszystkich zainteresowanych rolników o jak najszybsze składanie wniosków obszarowych na rok 2015.
  Blisko 50 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę (tj. 28 marca) w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy szkoleniu. Było to już czwarte szkolenie jakie zostało przygotowane dla pszczelarzy w ramach prowadzonej współpracy pomiędzy Powiatem Słupeckim a Kołami Pszczelarskimi.
  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników do składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych za 2015 r.
  Informujemy, iż w okresie od dnia 23 marca 2015 r. do dnia 31 sierpnia 2015 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  W dniu 01 stycznia 2015r. weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2014r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r. poz.1831) wprowadzając m.in. nowy art. 5b. do ustawy z dnia 20 grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz.1403, z późn.  zm.).
  Ponad 130 osób uczestniczyło w I Forum Rolniczym Powiatu Słupeckiego, które odbyło się 2 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy.
  Trwają ostatnie przygotowania do Forum Rolniczego Powiatu Słupeckiego, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (2 marca) w Szkole Muzycznej w Słupcy.
  W dniu 17 lutego na zaproszenie Wicestarosty Szymona Grzywińskiego oraz Jacka Szczapa, kierownika ARiMR w Słupcy do Sali Herbowej Starostwa przybyli rolnicy zainteresowani nowymi zasadami płatności bezpośrednich oraz PROW 2014-2020. Spotkanie poprowadził i merytorycznie wspierał kierownik Agencji.
  Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r.  uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR„Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”.
  Na spotkanie podsumowujące działalność doradczą za 2014 r. do Sali Herbowej Starostwa w dniu 10 lutego swoich gości zaprosił Adam Kwapich – Kierownik ZD WODR.
  Na dzień 2 marca b.r. zaplanowano I Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim – Czesława Siekierskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Posła na Sejm RP – Piotra Walkowskiego.
  Ziemia Słupecka, ze względu na swe zróżnicowania fizjograficzne, stanowi wspaniały obszar do bytowania licznych populacji ze świata flory i fauny. Te korzystne uwarunkowania sprawiały, że w nieodległej jeszcze przeszłości nasz Powiat cechowało bogactwo występowania różnorodnych gatunków dzikiej zwierzyny drobnej, a w tym również ptactwa.
   
  Starostwo Powiatowe w Słupcy we współpracy z Akademią Słońca z Poznania po sukcesie w 2011 roku po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w niezwykle cennym przedsięwzięciu z zakresu odnawialnych źródeł energii.
  Informujemy, iż w okresie od dnia 14 kwietnia 2014r. do dnia 14 sierpnia 2014 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  W minioną środę tj. 29 stycznia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu opłat za korzystanie ze środowiska, z tytułu wprowadzania gazów i pyłów do powietrza, poboru wód i odprowadzania ścieków, składowania odpadów oraz sprawozdawczości z zakresu gospodarowania odpadami.

znaleziono: 158 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 4735