•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Marzec 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
2
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
  
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Ochrona Środowiska i Rolnictwo

         Ochrona Środowiska i Rolnictwo


 
  W dniu 17 lutego na zaproszenie Wicestarosty Szymona Grzywińskiego oraz Jacka Szczapa, kierownika ARiMR w Słupcy do Sali Herbowej Starostwa przybyli rolnicy zainteresowani nowymi zasadami płatności bezpośrednich oraz PROW 2014-2020. Spotkanie poprowadził i merytorycznie wspierał kierownik Agencji.
  Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r.  uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR„Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”.
  Na spotkanie podsumowujące działalność doradczą za 2014 r. do Sali Herbowej Starostwa w dniu 10 lutego swoich gości zaprosił Adam Kwapich – Kierownik ZD WODR.
  Na dzień 2 marca b.r. zaplanowano I Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim – Czesława Siekierskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Posła na Sejm RP – Piotra Walkowskiego.
  Ziemia Słupecka, ze względu na swe zróżnicowania fizjograficzne, stanowi wspaniały obszar do bytowania licznych populacji ze świata flory i fauny. Te korzystne uwarunkowania sprawiały, że w nieodległej jeszcze przeszłości nasz Powiat cechowało bogactwo występowania różnorodnych gatunków dzikiej zwierzyny drobnej, a w tym również ptactwa.
   
  Starostwo Powiatowe w Słupcy we współpracy z Akademią Słońca z Poznania po sukcesie w 2011 roku po raz kolejny ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w niezwykle cennym przedsięwzięciu z zakresu odnawialnych źródeł energii.
  Informujemy, iż w okresie od dnia 14 kwietnia 2014r. do dnia 14 sierpnia 2014 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  W minioną środę tj. 29 stycznia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu opłat za korzystanie ze środowiska, z tytułu wprowadzania gazów i pyłów do powietrza, poboru wód i odprowadzania ścieków, składowania odpadów oraz sprawozdawczości z zakresu gospodarowania odpadami.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" , Kategoria: gospodarstwa indywidualne organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy oraz Agencją Nieruchomości Rolnych, pod patronatem medialnym: TVP 1, dwutygodnika AGRO SERWIS, miesięcznika AGROmechanika,  Telewizji interaktywnej AGRO NEWS com.pl i tygodnika „Zielony Sztandar”.
  W tegorocznym plebiscycie tygodnika „Głos Wielkopolski”, mającym wyłonić „Wielkopolskiego Rolnika Roku 2013”, najwyższy laur, w wyniku uzyskania rekordowej ilości 13 196 smsów, przypadł rolnikom z powiatu słupeckiego – państwu Marii i Józefowi Lisieckim.
  Praca rolnika uzależniona jest w szczególny sposób od pory roku oraz pogody.
Większość prac w rolnictwie wykonuje się na otwartej przestrzeni. Zima  jest okresem  kiedy rolnicy szczególnie Ci pracujący na powietrzu – narażeni są na działanie niskich temperatur.
Występowanie opadów śniegu, gołoledzi, szadzi lub szronu może powodować istotne zagrożenia dla osób pracujących na otwartej przestrzeni. Niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że zwiększa się zagrożenie wypadkowe.
  Dopiero zakończył się okres nasilonych prac żniwnych a już ponownie apelujemy do rolników o ostrożną i bezpieczną pracę.
W okresie wczesnej jesieni następuje spiętrzenie prac wymagających koncentracji oraz zwiększonego wysiłku fizycznego. Czynniki te potęgują zagrożenia wypadkowe, a pośpiech uniemożliwia zorganizowanie pracy w taki sposób, by przebiegała bezpiecznie.
  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  informuje, że zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem, zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej.
  Informujemy, iż od 20 maja 2013 r. do 30 sierpnia 2013 r. można składać w urzędach gmin powiatu słupeckiego wnioski o sfinansowanie likwidacji wyrobów zawierających azbest.
  Państwo Małgorzata i Leszek Pawlakowie z Brudzewa, gm. Strzałkowo, w niedzielę 7 kwietnia podczas gali finałowej konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2012 zorganizowanej w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich cieszyli się zdobytym tytułem laureata. Radość dzielili z nimi wicestarosta Andrzej Kin, Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego Tadeusz Krotoszyński, wójt Dariusz Grzywiński i dyrektor biura poselskiego marszałka Eugeniusza Grzeszczaka, Szymon Grzywiński.
  Wszystkich członków Kół/Stowarzyszeń Pszczelarskich z terenu Powiatu Słupeckiego oraz sympatyków pszczelarstwa bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu p.t. „Wychów, unasiennianie i poddawanie matek pszczelich”, które odbędzie się dnia 23 lutego br. (sobota) o godzinie 10.00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy.
  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XI edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" , Kategoria: gospodarstwa indywidualne, objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
  Z dniem 31 grudnia 2012 r. wygasają wszystkie strefy ochronne ujęć wody ustanowione przed dniem 1 stycznia 2002 r.

znaleziono: 148 artykuły na 8 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8   - nastepna »
     czytan : 2426